Založ si blog

Interpretácia volieb je trápne oportunistická

Sobotné voľby do VÚC prebehli v relatívnom kľude a až na Mikušovu neschopnosť chlapsky si priznať prehru v Trnave sme neboli svedkami väčších excesov. Zaujímalo by ma napríklad, že čo sa stalo s Kusým, lebo som o ňom od volieb ešte nepočul. Nevadí, dnes chcem ale o inom. Voľby strhli lavínu príspevkov od všetkých možných liberálnych kaviarní, ktoré sa mylne domnievajú, že toto víťazstvo je ich.

Z reakcií by to neznalému človeku prišlo ako keby na Slovensku existovali len tri politické strany – Smer, Kotlebova ĽS-NS a tí ostatní. „Tí ostatní“, to je kategória, ktorú si liberálna kaviarenská pravica privlastňuje akoby automaticky. Toto však nie je jednoliata skupina, je to naopak skupina obsahujúca veľkú škálu názorov, od ľavicových až po pravicové. Víťazstvo Milana Majerského napríklad s Kiskovou opozíciou absolútne nič nemá.

Reakcie sú viac menej polopravdivé, niekedy až smiešne. Niektorí ako Milan Ftáčnik prehru znášajú ťažko a vybíjajú si to na podceňovaní voličov, ktorí ich pri tom v minulosti dostali na nejednu pozíciu. Na druhej strane sa Richard Sulík kochá na víťazstve Juraja Drobu v Bratislave… konečne manažér, pravicový liberál, ktorý hneď vo svojom prvom prejave hovoril hneď na druhom mieste o sociálnych službách. Nenechajme sa oklamať – slovo „sociálne“ z úst liberálneho pravičiara je ako počuť slovo „Boh“ z úst komunistu.

Áno, nalejme si čistého vína, Smer bude musieť popremýšľať nad silnejšou generačnou výmenou, lebo ukázať jedného mladého človeka vo vedení vôbec nestačí. Generačná výmena musí byť vidieť aj počas volieb a popravde ako tak nastala len v Košickom kraji, kde kandidoval mladší kandidát na župana ako naposledy. Inak sa nič zásadné nezmenilo a to voličom možno vadí. Ak chcú voliči zmenu, či už oprávnene, alebo neoprávnene, treba im ju v každom prípade ponúknuť.

Inak si vo všeobecnosti myslím, že trojica Droba, Viskupič a Jurinová je z odborného hľadiska úplnou katastrofou. Minimálne v Žiline a v Bratislave boli na výber aj vhodnejší kandidáti a to aj v prípade, ak ľudia nechceli voliť niekoho s podporou Smeru – už len v Bratislave napríklad taký Mrva, možno Frešo, ktorí by na rozdiel od Drobu neboli závislí.

Každopádne, voľby prebehli a výsledky mnohé veci zmenili. V absolútnych číslach si však treba uvedomiť, že opozícia voľby nevyhrala. Voľby vyhrali v prvom rade nezávislí kandidáti, ktorých v žiadnom prípade nemôžeme považovať za jednoliatu skupinu, na druhom mieste v absolútnych číslach skončil Smer, aj keď oproti minulým voľbám stratil veľa. Lunter nie je víťazstvom opozície, ale demokratických strán vrátane Smeru. SaS nejakým zázrakom dokázala osloviť voličov na východe, no otázne je, že ako im budú vyhovovať liberálne riešenia nového župana, lebo podpora slabších medzi stratégie SaS určite nepatrí a tých ekonomicky slabších je na východe veľmi veľa.

Politický festival Pohoda je podporovaný Európskou komisiou

17.07.2018

Čo týmto Komisia sleduje? Na jednej strane Komisia od svojich komisárov vyžaduje, aby mali v sebe čo najviac nestrannosti a to najmä v zmysle nechávania svojej štátnej a politickej príslušnosti viac »

Hlavný organizátor Pohody Michal Kaščák má dve xenofóbne piesne

12.07.2018

Organizátor „slniečkárskeho“ festivalu Pohoda, Michal Kaščák, nie je až tak multi-kulti založený typ osobnosti. V minulosti totižto nahral dve skladby, ktoré majú jasný xenofóbny a nebojíme viac »

Pohoda vs. Levočská púť. Liberálna mediálna propaganda.

09.07.2018

Médiá dávajú väčší priestor festivalu Pohoda, ktorý má len zlomok účastníkov oproti Levočskej púti. Už len na tomto príklade je možné jednoznačne ukázať, že násilné šírenie liberálnych viac »

Andrew Brunson

Americký pastor ostáva vo väzení, rozhodol turecký súd. Za špionáž mu hrozí 35 rokov

18.07.2018 15:38

Súd v tureckom meste Aliaga rozhodol, že americký pastor Andrew Brunson zostane vo väzení. Zároveň odmietol žiadosť jeho obhajcu o prepustenie.

plyn, gajary

Rokovania o ruskom plyne sa roztáčajú

18.07.2018 15:35

Zdá sa, že cesta k dohode o preprave plynu z Ruska cez Ukrajinu po roku 2019 je otvorená. V utorok sa začali rokovania medzi Ukrajinou, Ruskom a Európskou úniou.

loď, migrant

Pri Severnom Cypre stroskotala loď s migrantmi, 16 mŕtvych

18.07.2018 15:25

Po ďalších, ktorí mohli prežiť, zatiaľ pátrajú.

peniaze, kalkulačka, výplata, zamestnanie, mzda,

Junckerov investičný fond za tri roky zmobilizoval 335 miliárd eur

18.07.2018 15:19

Európsky fond pre strategické investície (EFSI) od júla 2015 zmobilizoval dodatočné investície v krajinách EÚ vo výške 335 miliárd eur.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 125
Celková čítanosť: 516913x
Priemerná čítanosť článkov: 4135x

Autor blogu

Kategórie