Založ si blog

Prezident Kiska a jeho ďalšie zlyhania

Prezident Kiska sa zo začiatku svojho mandátu pozdával mnohým, dokonca sa vďaka sieti jeho kamarátov z radov vplyvných novinárov pozdáva mnohým dodnes. Ak ho však aj po všetkých jeho zlyhaniach (v prvom rade osobnostných) niekto otvorene podporuje, nemôže byť podľa všetkého úplne psychicky, alebo intelektuálne v poriadku.

Novoročný prejav prezidenta Kisku bol vyslovene hrozný. Bol to najhorší novoročný prejav prezidenta aký som videl. Prezident dokázal pár faktov (v prejave, ale aj celkovo za posledné obdobie), na ktoré by som v tomto blogu veľmi rád upozornil.

Prezident nie je a nikdy nebol prezidentom všetkých občanov – z iného ako formálneho hľadiska. 

Západné hodnoty sú v mnohom fajn, ale prezident sa snaží silou mocou vtláčať západný svet do hláv ľudí, ktorí zas až natoľko nechcú byť jeho súčasťou.

Prezident už niekoľkokrát klamal, alebo zavádzal verejnosť – načo napríklad portál demagog.sk reaguje nedostatočne (pravdepodobne má prezident kamarátov aj tam).

Prezident sa stretáva a priatelí s ľuďmi, ktorí by vďaka svojmu vplyvu na verejnosť mali byť nezávislí (napr. Hríb a Korda).

Prezident má maniere hollywoodskej hviezdy – cestuje lietadlom na vzdialenosti ľahko prekonateľné lacnejšími dopravnými prostriedkami, nosí si niekoľko ochrankárov s niekoľkými autami na dovolenky v zahraničí, berie za cudzie peniaze na služobku ľudí, ktorí tam za štátne nemajú čo robiť (znova Hríb a Korda).

Prezident sa snaží postaviť v očiach ľudí nad Ústavu a tým pádom sa zároveň snaží nerešpektovať ju.

Prezident je usvedčený z daňových podvodov a mnohé médiá to cielene ignorujú.

Prezident sa snaží vlastné chyby hádzať na iných predstaviteľov, poprípade na systém ako taký – Kažimír na koberčeku, rozprávka o „mafiánskom štáte“, konflikt s Kaliňákom na rôzne témy.

Prezident zneužíva utrpenie ľudí pre vlastnú politickú kariéru – peniaze zarobené na úžerníctve, zneužívanie židovskej minority a to dokonca takmer neustále, natočenie „empatického“ objatia Remiášovej na premiére filmu „Únos“.

Prezident udeľuje vyznamenania takmer výlučne len svojim kamarátom, alebo ľuďom pochádzajúcim z ideologicky veľmi úzko vymedzenej skupiny proamerických liberálov.

Prezident sa snaží v jednom kuse o pozíciu chudáka, obete, uboleného predstaviteľa opozície k vláde.

Prezident robí zo Slovenska možný terč útoku v budúcnosti – v zmysle prísľubu nových záväzkov k NATO, ktoré by nás do takejto pozície dostali.

Prezident si neváži krajinu, na ktorej čele stojí a malými, no jasnými krokmi, sa snaží o zmierňovanie národnej identity Slovákov.

Mohol by som takto pokračovať ešte veľmi dlho, no pevne verím, že kriticky zmýšľajúci človek si názor urobil sám a to ideálne aj bez pomoci tohto blogu… vláda nie je svätá, ale prezident už vôbec nie.

Vadia vám ceny energií? Pýtajte sa Dzurindu, nie Fica

13.12.2018

Je veľmi dojemné, ako sa posledné dni médiá úporne snažili presvedčiť občana o tom, že akým veľkým škandálom je zvyšovanie cien energií. Áno, nie je to vôbec dobré a ani nám sa to viac »

Dobré hospodárenie a silný sociálny štát – aj taká je vláda Smeru

06.12.2018

Je to už taká všeobecná mantra, že politika funguje na základe schémy, v ktorej pravica šetrí a uťahuje opasky, zatiaľ čo ľavica rozdáva a míňa peniaze našetrené pravicou. Opak ukázala viac »

Marakéš – ísť, či nie?

26.11.2018

Konferencia OSN v Marakéši bude venovaná otázke migrácie, ktorá je v týchto dňoch opäť jednou z hlavných tém na Slovensku. K dnešnému typu migrácie sme sa nikdy ako krajina nestavali príliš viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 132
Celková čítanosť: 573143x
Priemerná čítanosť článkov: 4342x

Autor blogu

Kategórie