Založ si blog

Fico, Soros, konšpirácia?

Kto je dnes ovcou?

Pýtam sa to celkom oprávnene, keďže ani jeden zo zväčša mladých ľudí nedokázal, že uplatňuje svoj vlastný názor, nech už by to bolo v akejkoľvek forme. Na Slovensku sa zistili celkom zásadné veci, stala sa vražda, ktorá sa stať nemala, no aj napriek tomu nie je radikalizácia tou správnou odpoveďou.

Okrem toho, nikto z nás predsa nevie, ako to v skutočnosti bolo. Alternatívne vysvetlenie o Sorosovi je tým pádom rovnako nepotvrdené, ako je aj vysvetlenie pomocou talianskej mafie, poprípade cez vládnu stranu Smer. Prečo teda ľudia majú pocit, že presne vedia kto, čo, kedy a ako spáchal? Toto je správanie sa ovce, dámy a páni, najmä teda Kiskove žabky demokratky. Akým právom tvrdíte niečo o pravde, keď žiadnu nepoznáte?

Ďalej by som si chcel predstaviť situáciu, kedy by premiér Fico ešte 3 dni po vražde lyžoval v Rakúsku. Veď by ste ho rozdrvili – médiá, žabky demokratky, celá táto vaša liberálna squadra. A to ani nehovorím o tom, keby sa stretol s nejakým multimiliardárom.

A tým sa dostávame k Sorosovi. Tvrdiť, že priamo on si objednal vraždu, by bolo určite od veci – avšak takto to premiér nepovedal. Mocenské hry by tu však mohli byť, prečo nie? Ak by niekoho nenahnevalo premiérove tvrdenie, nestrhla by sa voči nemu taká organizovaná vlna odporu, nemyslíte? Takže podozrenie je, prečo by malo byť konšpiračné? A ak aj je, tak zatiaľ je rovnako konšpiračné ako všetky ostatné verzie.

V neposlednom rade: prečo by sa premiér nemohol opýtať prezidenta, že o čom sa s týmto multimiliardárom bavil? Dokonca aj bez ohľadu na udalosti posledných dní by takáto otázka nebola zlá. Prezident je ústavný činiteľ, pravidelne informovaný o rôznych spravodajských informáciách. To, že sa so Sorosom stretol, je overená informácia z jeho kancelárie, preto sa tejto téme rád vyhýba. No a vzhľadom na to, že čo vie a aké má postavenie, majú ľudia jednoznačne právo vedieť, že o čom sa s takýmto človekom bavil. Veď ak to bola nevinná konverzácia, nech to povie.

A opäť. Každému z tejto skupiny z protikorupčných pochodov vadilo, že majú na premiéra vplyv oligarchovia. Multimiliardár je oligarcha, dokonca v celosvetovom meradle. Prečo teda nejdú protestovať pred prezidentský palác? Ja si pamätám, že napríklad Gorila ešte pred palác chodila, viete prečo? Lebo v ňom ešte nesedel miláčik, ktorému je všetko odpustené.

Vadia vám ceny energií? Pýtajte sa Dzurindu, nie Fica

13.12.2018

Je veľmi dojemné, ako sa posledné dni médiá úporne snažili presvedčiť občana o tom, že akým veľkým škandálom je zvyšovanie cien energií. Áno, nie je to vôbec dobré a ani nám sa to viac »

Dobré hospodárenie a silný sociálny štát – aj taká je vláda Smeru

06.12.2018

Je to už taká všeobecná mantra, že politika funguje na základe schémy, v ktorej pravica šetrí a uťahuje opasky, zatiaľ čo ľavica rozdáva a míňa peniaze našetrené pravicou. Opak ukázala viac »

Marakéš – ísť, či nie?

26.11.2018

Konferencia OSN v Marakéši bude venovaná otázke migrácie, ktorá je v týchto dňoch opäť jednou z hlavných tém na Slovensku. K dnešnému typu migrácie sme sa nikdy ako krajina nestavali príliš viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 132
Celková čítanosť: 573157x
Priemerná čítanosť článkov: 4342x

Autor blogu

Kategórie