Založ si blog

Fico, Soros, konšpirácia?

Kto je dnes ovcou?

Pýtam sa to celkom oprávnene, keďže ani jeden zo zväčša mladých ľudí nedokázal, že uplatňuje svoj vlastný názor, nech už by to bolo v akejkoľvek forme. Na Slovensku sa zistili celkom zásadné veci, stala sa vražda, ktorá sa stať nemala, no aj napriek tomu nie je radikalizácia tou správnou odpoveďou.

Okrem toho, nikto z nás predsa nevie, ako to v skutočnosti bolo. Alternatívne vysvetlenie o Sorosovi je tým pádom rovnako nepotvrdené, ako je aj vysvetlenie pomocou talianskej mafie, poprípade cez vládnu stranu Smer. Prečo teda ľudia majú pocit, že presne vedia kto, čo, kedy a ako spáchal? Toto je správanie sa ovce, dámy a páni, najmä teda Kiskove žabky demokratky. Akým právom tvrdíte niečo o pravde, keď žiadnu nepoznáte?

Ďalej by som si chcel predstaviť situáciu, kedy by premiér Fico ešte 3 dni po vražde lyžoval v Rakúsku. Veď by ste ho rozdrvili – médiá, žabky demokratky, celá táto vaša liberálna squadra. A to ani nehovorím o tom, keby sa stretol s nejakým multimiliardárom.

A tým sa dostávame k Sorosovi. Tvrdiť, že priamo on si objednal vraždu, by bolo určite od veci – avšak takto to premiér nepovedal. Mocenské hry by tu však mohli byť, prečo nie? Ak by niekoho nenahnevalo premiérove tvrdenie, nestrhla by sa voči nemu taká organizovaná vlna odporu, nemyslíte? Takže podozrenie je, prečo by malo byť konšpiračné? A ak aj je, tak zatiaľ je rovnako konšpiračné ako všetky ostatné verzie.

V neposlednom rade: prečo by sa premiér nemohol opýtať prezidenta, že o čom sa s týmto multimiliardárom bavil? Dokonca aj bez ohľadu na udalosti posledných dní by takáto otázka nebola zlá. Prezident je ústavný činiteľ, pravidelne informovaný o rôznych spravodajských informáciách. To, že sa so Sorosom stretol, je overená informácia z jeho kancelárie, preto sa tejto téme rád vyhýba. No a vzhľadom na to, že čo vie a aké má postavenie, majú ľudia jednoznačne právo vedieť, že o čom sa s takýmto človekom bavil. Veď ak to bola nevinná konverzácia, nech to povie.

A opäť. Každému z tejto skupiny z protikorupčných pochodov vadilo, že majú na premiéra vplyv oligarchovia. Multimiliardár je oligarcha, dokonca v celosvetovom meradle. Prečo teda nejdú protestovať pred prezidentský palác? Ja si pamätám, že napríklad Gorila ešte pred palác chodila, viete prečo? Lebo v ňom ešte nesedel miláčik, ktorému je všetko odpustené.

Tak bude Hoľko odvolaný, alebo nie? Kauza systému na záznam činnosti operátorov smeruje k nemu.

11.09.2018

Opozícia prednedávnom na tlačovke Ľubomíra Galka požadovala vyvodenie zodpovednosti voči Jánovi Hoľkovi, generálnemu tajomníkovi ministerstva obrany (nominant SNS), ktorý mal mať blízko k viac »

Politický festival Pohoda je podporovaný Európskou komisiou

17.07.2018

Čo týmto Komisia sleduje? Na jednej strane Komisia od svojich komisárov vyžaduje, aby mali v sebe čo najviac nestrannosti a to najmä v zmysle nechávania svojej štátnej a politickej príslušnosti viac »

Hlavný organizátor Pohody Michal Kaščák má dve xenofóbne piesne

12.07.2018

Organizátor „slniečkárskeho“ festivalu Pohoda, Michal Kaščák, nie je až tak multi-kulti založený typ osobnosti. V minulosti totižto nahral dve skladby, ktoré majú jasný xenofóbny a nebojíme viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 540906x
Priemerná čítanosť článkov: 4293x

Autor blogu

Kategórie