Založ si blog

Prezident Kiska, nerozdeľujte národ. Napomáhate len extrémistom.

Prezident Andrej Kiska dnes odprezentoval skutočnú ambíciu svojich poradcov a svoje politické tápanie. Definitívne pochoval akúkoľvek nadstraníckosť svojho úradu a po neodôvodnenom nevymenovaní ústavných sudcov sa opäť dostal do konfliktu s Ústavou. Dnes, keď Slovenskom bičujú vášne, opozícia ženie ľudí do ulíc, však nie sme v situácii, že môžeme rok, dva, či tri čakať na rozhodnutie z Košíc.  

Je pritom evidentné, že prezident (či jeho poradcovia) sa rozhodli hrať so Slovenskom vlastnú hru. Andrej Kiska, ktorý chcel ľudí spájať, je po dnešku možno väčším polarizátorom spoločnosti, ako niektorí predstavitelia opozície, alebo Fico s Kaliňákom. A to je pred posledným rokom jeho mandátu smutná vizitka. Čo by sa asi udialo, ak by v najbližších dňoch vyšli do ulíc sympatizanti vládnej koalície a protestovali by za „Slušné Slovensko bez Kisku“? Asi by sme sa dočkali informovania v štýle, že na Slovensku je ohrozená demokracia, lebo sfanatizovaný ľudia žiadajú odstúpenie prezidenta. Pritom práve prezident je sám, so svojim politickým amaterizmom, najväčším ohrozovateľom demokracie. Nie pre nevymenovanie Pellegríniho vlády, ale preto, lebo takýmto konaním naháňa sklamaných a zhnusených ľudí do košiara extrémistov, proti ktorým tak veľmi chce bojovať. To, že preferencie rastú im a nie opozícii, napokon potvrdil aj posledný prieskum.

Preto pán prezident, z hrušky dole. Poďte už skutočne pracovať na ukľudnení situácie a nie len ťažko vzdychajúc k tomu vyzývať iných.

Vadia vám ceny energií? Pýtajte sa Dzurindu, nie Fica

13.12.2018

Je veľmi dojemné, ako sa posledné dni médiá úporne snažili presvedčiť občana o tom, že akým veľkým škandálom je zvyšovanie cien energií. Áno, nie je to vôbec dobré a ani nám sa to viac »

Dobré hospodárenie a silný sociálny štát – aj taká je vláda Smeru

06.12.2018

Je to už taká všeobecná mantra, že politika funguje na základe schémy, v ktorej pravica šetrí a uťahuje opasky, zatiaľ čo ľavica rozdáva a míňa peniaze našetrené pravicou. Opak ukázala viac »

Marakéš – ísť, či nie?

26.11.2018

Konferencia OSN v Marakéši bude venovaná otázke migrácie, ktorá je v týchto dňoch opäť jednou z hlavných tém na Slovensku. K dnešnému typu migrácie sme sa nikdy ako krajina nestavali príliš viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 132
Celková čítanosť: 573116x
Priemerná čítanosť článkov: 4342x

Autor blogu

Kategórie