Založ si blog

Prezident Kiska, nerozdeľujte národ. Napomáhate len extrémistom.

Prezident Andrej Kiska dnes odprezentoval skutočnú ambíciu svojich poradcov a svoje politické tápanie. Definitívne pochoval akúkoľvek nadstraníckosť svojho úradu a po neodôvodnenom nevymenovaní ústavných sudcov sa opäť dostal do konfliktu s Ústavou. Dnes, keď Slovenskom bičujú vášne, opozícia ženie ľudí do ulíc, však nie sme v situácii, že môžeme rok, dva, či tri čakať na rozhodnutie z Košíc.  

Je pritom evidentné, že prezident (či jeho poradcovia) sa rozhodli hrať so Slovenskom vlastnú hru. Andrej Kiska, ktorý chcel ľudí spájať, je po dnešku možno väčším polarizátorom spoločnosti, ako niektorí predstavitelia opozície, alebo Fico s Kaliňákom. A to je pred posledným rokom jeho mandátu smutná vizitka. Čo by sa asi udialo, ak by v najbližších dňoch vyšli do ulíc sympatizanti vládnej koalície a protestovali by za „Slušné Slovensko bez Kisku“? Asi by sme sa dočkali informovania v štýle, že na Slovensku je ohrozená demokracia, lebo sfanatizovaný ľudia žiadajú odstúpenie prezidenta. Pritom práve prezident je sám, so svojim politickým amaterizmom, najväčším ohrozovateľom demokracie. Nie pre nevymenovanie Pellegríniho vlády, ale preto, lebo takýmto konaním naháňa sklamaných a zhnusených ľudí do košiara extrémistov, proti ktorým tak veľmi chce bojovať. To, že preferencie rastú im a nie opozícii, napokon potvrdil aj posledný prieskum.

Preto pán prezident, z hrušky dole. Poďte už skutočne pracovať na ukľudnení situácie a nie len ťažko vzdychajúc k tomu vyzývať iných.

Saková by mala od ľudí dostať šancu

24.04.2018

Nikto nie je naplno bezúhonný a nikto nemá právo súdiť ľudí bez toho, aby poznal ich pozadie. Denisa Saková má byť novou ministerkou vnútra, nominovala ju strana, ktorá v demokratických voľbách viac »

Drucker odstúpil, prečo? Deti na námestiach sú mimo realitu.

17.04.2018

Včera minister vnútra Tomáš Drucker oznámil, že odstúpi zo svoje funkcie ministra vnútra. Hneď deň na to už prezident avizoval dočasné poverenie riadenia rezortu, ktorého sa zhostí premiér viac »

Matovič a jeho „slušnosť“

10.04.2018

Igor Matovič by pre svoju politickú kariéru urobil snáď čokoľvek. K tomuto záveru som prišiel po tom, čo to už niekoľkokrát svojim správaním úspešne dokázal. Je jedinečný, pretože viac »

Španielsko, protest, súd, znásilnenie

Verdikt v prípade údajného znásilnenia mladej ženy vyvolal v Španielsku protesty

26.04.2018 23:22

"Nejde o zneužitie, ale o znásilnenie!," skandovali účastníčky demonštrácie pred bránami súdu v španielskej provincii Navarra.

HUSKY ENERGY-REFINERY, výbuch, USA, rafinéria, Wisconsin

Výbuch rafinérie vo Wisconsine si vyžiadal jedenásť zranených

26.04.2018 22:13

Obete na životoch nehlásili.

IS, islamsky stat, mosul, irak

V Rusku za štyri dni zadržali v piatich lokalitách viac ako dva tucty teroristov

26.04.2018 21:59

Stúpenca IS, ktorý chcel spáchať teroristický útok strelnou zbraňou a po domácky vyrobenou náložou, zadržali v okolí Stavropoľu.

Holandsko, OPCW, Sýria, útok, Dúma, svedkovia, Rusko

Rusko prezentovalo svedkov údajne zinscenovaného útoku v sýrskom meste Dúma

26.04.2018 21:38

Fakt, že sú títo ľudia zdravotne v poriadku, je podľa delegácie dôkazom nepoužitia chemických zbraní v tejto lokalite.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 417075x
Priemerná čítanosť článkov: 3898x

Autor blogu

Kategórie