Založ si blog

Prezident Kiska, nerozdeľujte národ. Napomáhate len extrémistom.

Prezident Andrej Kiska dnes odprezentoval skutočnú ambíciu svojich poradcov a svoje politické tápanie. Definitívne pochoval akúkoľvek nadstraníckosť svojho úradu a po neodôvodnenom nevymenovaní ústavných sudcov sa opäť dostal do konfliktu s Ústavou. Dnes, keď Slovenskom bičujú vášne, opozícia ženie ľudí do ulíc, však nie sme v situácii, že môžeme rok, dva, či tri čakať na rozhodnutie z Košíc.  

Je pritom evidentné, že prezident (či jeho poradcovia) sa rozhodli hrať so Slovenskom vlastnú hru. Andrej Kiska, ktorý chcel ľudí spájať, je po dnešku možno väčším polarizátorom spoločnosti, ako niektorí predstavitelia opozície, alebo Fico s Kaliňákom. A to je pred posledným rokom jeho mandátu smutná vizitka. Čo by sa asi udialo, ak by v najbližších dňoch vyšli do ulíc sympatizanti vládnej koalície a protestovali by za „Slušné Slovensko bez Kisku“? Asi by sme sa dočkali informovania v štýle, že na Slovensku je ohrozená demokracia, lebo sfanatizovaný ľudia žiadajú odstúpenie prezidenta. Pritom práve prezident je sám, so svojim politickým amaterizmom, najväčším ohrozovateľom demokracie. Nie pre nevymenovanie Pellegríniho vlády, ale preto, lebo takýmto konaním naháňa sklamaných a zhnusených ľudí do košiara extrémistov, proti ktorým tak veľmi chce bojovať. To, že preferencie rastú im a nie opozícii, napokon potvrdil aj posledný prieskum.

Preto pán prezident, z hrušky dole. Poďte už skutočne pracovať na ukľudnení situácie a nie len ťažko vzdychajúc k tomu vyzývať iných.

Hlavný organizátor Pohody Michal Kaščák má dve xenofóbne piesne

12.07.2018

Organizátor „slniečkárskeho“ festivalu Pohoda, Michal Kaščák, nie je až tak multi-kulti založený typ osobnosti. V minulosti totižto nahral dve skladby, ktoré majú jasný xenofóbny a nebojíme viac »

Pohoda vs. Levočská púť. Liberálna mediálna propaganda.

09.07.2018

Médiá dávajú väčší priestor festivalu Pohoda, ktorý má len zlomok účastníkov oproti Levočskej púti. Už len na tomto príklade je možné jednoznačne ukázať, že násilné šírenie liberálnych viac »

Baránik je úchylák! Sme o tom presvedčení. ..

04.07.2018

SaS má vo svojich radoch zrúdu, ktorá patrí do kazajky a pod niekoľko zámkov na psychiatrii. "Poslanec Alojz Baránik tajne kradne zvršky maloletých v materských školách, naťahuje si ich na viac »

Diciotti, migranti, Taliansko

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 migrantov z rybárskej lode

15.07.2018 21:51

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 zo 450 migrantov, ktorých minulý týždeň zachránila loď a ktorí čakajú pri Sicílii na povolenie vstúpiť do Európy.

Trump, Putin

Čo povie Trump Putinovi o Kryme?

15.07.2018 20:00

Možno sa skamarátia, možno sa pohádajú a možno sa budú na seba raz usmievať a chvíľami zazerať. Obaja však ubezpečujú, že im ide o zlepšenie vzťahov.

Vladimir Putin, Viktor Orbán

Putin a Orbán hovorili v Moskve o futbale, energetike a hospodárskych vzťahoch

15.07.2018 19:27

Majstrovstvá sveta vo futbale, investície do energetiky a hospodárske vzťahy boli témami stretnutia ruského prezidenta Putina a maďarského premiéra Orbána.

Mária Patakyová, Pride

Ombudsmanka Patakyová: Práva LGBTI neohrozujú manželstvo

15.07.2018 19:00

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová tvrdí, že od minulého roka sa nič nezmenilo a štát stále nerešpektuje právo na uznanie a ochranu práv párov rovnakého pohlavia.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 124
Celková čítanosť: 513307x
Priemerná čítanosť článkov: 4140x

Autor blogu

Kategórie