Založ si blog

Prezident Kiska, nerozdeľujte národ. Napomáhate len extrémistom.

Prezident Andrej Kiska dnes odprezentoval skutočnú ambíciu svojich poradcov a svoje politické tápanie. Definitívne pochoval akúkoľvek nadstraníckosť svojho úradu a po neodôvodnenom nevymenovaní ústavných sudcov sa opäť dostal do konfliktu s Ústavou. Dnes, keď Slovenskom bičujú vášne, opozícia ženie ľudí do ulíc, však nie sme v situácii, že môžeme rok, dva, či tri čakať na rozhodnutie z Košíc.  

Je pritom evidentné, že prezident (či jeho poradcovia) sa rozhodli hrať so Slovenskom vlastnú hru. Andrej Kiska, ktorý chcel ľudí spájať, je po dnešku možno väčším polarizátorom spoločnosti, ako niektorí predstavitelia opozície, alebo Fico s Kaliňákom. A to je pred posledným rokom jeho mandátu smutná vizitka. Čo by sa asi udialo, ak by v najbližších dňoch vyšli do ulíc sympatizanti vládnej koalície a protestovali by za „Slušné Slovensko bez Kisku“? Asi by sme sa dočkali informovania v štýle, že na Slovensku je ohrozená demokracia, lebo sfanatizovaný ľudia žiadajú odstúpenie prezidenta. Pritom práve prezident je sám, so svojim politickým amaterizmom, najväčším ohrozovateľom demokracie. Nie pre nevymenovanie Pellegríniho vlády, ale preto, lebo takýmto konaním naháňa sklamaných a zhnusených ľudí do košiara extrémistov, proti ktorým tak veľmi chce bojovať. To, že preferencie rastú im a nie opozícii, napokon potvrdil aj posledný prieskum.

Preto pán prezident, z hrušky dole. Poďte už skutočne pracovať na ukľudnení situácie a nie len ťažko vzdychajúc k tomu vyzývať iných.

Tak bude Hoľko odvolaný, alebo nie? Kauza systému na záznam činnosti operátorov smeruje k nemu.

11.09.2018

Opozícia prednedávnom na tlačovke Ľubomíra Galka požadovala vyvodenie zodpovednosti voči Jánovi Hoľkovi, generálnemu tajomníkovi ministerstva obrany (nominant SNS), ktorý mal mať blízko k viac »

Politický festival Pohoda je podporovaný Európskou komisiou

17.07.2018

Čo týmto Komisia sleduje? Na jednej strane Komisia od svojich komisárov vyžaduje, aby mali v sebe čo najviac nestrannosti a to najmä v zmysle nechávania svojej štátnej a politickej príslušnosti viac »

Hlavný organizátor Pohody Michal Kaščák má dve xenofóbne piesne

12.07.2018

Organizátor „slniečkárskeho“ festivalu Pohoda, Michal Kaščák, nie je až tak multi-kulti založený typ osobnosti. V minulosti totižto nahral dve skladby, ktoré majú jasný xenofóbny a nebojíme viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 540878x
Priemerná čítanosť článkov: 4293x

Autor blogu

Kategórie