Založ si blog

Kiska chráni spojku talianskej mafie na Slovensku

Svojím rozhodnutím odmietnuť prvý zoznam členov Pellegriniho novej vlády si Andrej Kiska potiahol silný tromf v snahe vrátiť dôveru ľudí v štát. V posadnutosti Kaliňákom a jeho nástupcom však zabudol prezident aj celý jeho tím, že v hre naďalej zostáva človek, ktorý taliansku mafiu na čele s Vadalom dotiahol medzi politikov a dokonca s ním obchodoval.

Andrej Kiska sa odhodlal po tom, čo padli hlavy Kaliňáka a Fica (a teda i celá vláda), zájsť až na/za hranicu svojich ústavných právomocí. Prvý návrh zrekonštruovanej vlády pod vedením Petra Pellegriniho odmietol s tým, že sa mu nepáči nominácia Jozefa Ráža ml. na post ministra vnútra. Bez ohľadu na to, či mu to Ústava Slovenskej republiky umožňovala alebo nie a rovnako bez ohľadu na to, či Ráž ml. bol alebo nebol dobrou voľbou, si Andrej Kiska zobral do rúk istú morálnu zodpovednosť za nominácie rekonštruovanej vlády. O to väčším šokom a prekvapením je, že túto morálnu zodpovednosť Andrej Kiska hneď na druhý deň zahodil a pošliapal.

Keď už sa rozhodol zájsť tak ďaleko, že na nevymenovanie nového ministra vnútra mu stačila fotografia z oslavy s ministrom vnútra v demisii a verejne deklarované vyhlásenie, že sa poznajú niekoľko rokov (teda žiadne tajnosti, či vykrúcanie), tak mal v tomto postoji zotrvať. Mená ministrov aj ich prípadných nominantov na dôležité posty si mal a mohol dôsledne prediskutovať. Potom by sa nestalo, že dôležitý post na ministerstve obrany aj po rekonštrukcii vlády zostane v rukách osoby (písal som už TU), ktorá členov talianskej mafie, podľa zistení zavraždeného Jána Kuciaka, zoznamovala s človekom, ktorý zo svojej funkcie kvôli týmto kontaktom musel odísť.

Ak by mal prezident Kiska skutočný záujem o vládu a jej nominantov, ktorí v tejto napätej atmosfére budú môcť vrátiť ľuďom dôveru v štát, zavolal by si na „koberček“ okrem nových ministrov aj ostatných a predovšetkým ministra obrany. Mohol sa ho napríklad rovno opýtať, či v prípade svojho vymenovania predloží vláde návrh na nového generálneho tajomníka, alebo bude opäť predkladať človeka, ktorý na tejto stoličke sedí dnes.

V prípade, že by prezidentovi pri nominácii RSDr. Jána Hoľka nevadila jeho ŠtBácka minulosť, väzby a podnikanie s posledným šéfom ŠtB A. Lorencom, či to, že bol zarytým komunistickým politrukom a ani to, že otvorene klamal verejnosť aj novinárov o netransparentnom projekte obrnených transportérov, tak by mu na nevymenovanie vlády, ktorá ho plánuje opäť posadiť do kresla generálneho tajomníka, mala pri prezidentom toľko omieľanej spomienke na zavraždených mladých ľudí stačiť aj informácia Jána Kuciaka, že to bol práve tento muž, ktorý hral úlohu zoznamovača s Vadalovcami.

Andrej Kiska sa však rozhodol inak. Prekáža mu fotka z oslavy, no neprekáža mu človek, ktorý zoznamuje Vadalovcov s politikmi a ktorého minulosť sa spája s tým najhnusnejším, čo reprezentovalo vládu KSČ pred novembrom 1989.

Do prezidentského paláca (a Matovičovi ako inšpiráciu) posielam tričká s nápismi „KISKA CHRÁNI HOĽKA“ a „KISKA CHRÁNI MAFIU“. Nech si Andrej Kiska a jeho poradcovia môžu vybrať.

Vadia vám ceny energií? Pýtajte sa Dzurindu, nie Fica

13.12.2018

Je veľmi dojemné, ako sa posledné dni médiá úporne snažili presvedčiť občana o tom, že akým veľkým škandálom je zvyšovanie cien energií. Áno, nie je to vôbec dobré a ani nám sa to viac »

Dobré hospodárenie a silný sociálny štát – aj taká je vláda Smeru

06.12.2018

Je to už taká všeobecná mantra, že politika funguje na základe schémy, v ktorej pravica šetrí a uťahuje opasky, zatiaľ čo ľavica rozdáva a míňa peniaze našetrené pravicou. Opak ukázala viac »

Marakéš – ísť, či nie?

26.11.2018

Konferencia OSN v Marakéši bude venovaná otázke migrácie, ktorá je v týchto dňoch opäť jednou z hlavných tém na Slovensku. K dnešnému typu migrácie sme sa nikdy ako krajina nestavali príliš viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 132
Celková čítanosť: 573179x
Priemerná čítanosť článkov: 4342x

Autor blogu

Kategórie