Založ si blog

A čo Matovičove obchody s Majským?

Byť ministrom vnútra asi pravicová opozícia a jej voliči onedlho začnú považovať pomaly za trestný čin. Aspoň mi to tak jednoznačne pripadá z ich aktivít. Kým niekto nie je ministrom vnútra, „Jánošíka“ Matoviča nezaujímajú špinavosti ani kšefty okolo tej osoby. Akonáhle však niekto stojí na čele tohto rezortu, Matovič sa zobudí a začne na neho hľadať všetko možné. Keď nenájde, vymyslí si.

Takýmto spôsobom dnes zaútočil na novú ministerku vnútra Denisu Sakovú. Vraj nakupovala niečo za lacno v Panorama City. Opäť ale, zaujímajú ma dôkazy o tom, že niekto porušil zákon, nie reči. Treba si uvedomiť, že Matovič si vybudoval kariéru na klamstvách, poprípade polopravdách. Zneužíva dobu, v ktorej si ľudia mimo intelektuálne kruhy informácie neoverujú, nehľadajú argumenty, proste len prečítajú a šíria. Podobne rozšíril aj lži o Ficovom účte niekde na Belize, pri tom dodnes nedodal ani len jediný dôkaz. Normálnemu človeku však dôkaz chýba.

Igor Matovič určite ani náhodou nie je ten, kto bohatým berie a chudobným dáva. Po prvé, je to jednoznačne pravicový politik, ktorý v politike bojuje v prvom rade za podnikateľov, nie za zamestnancov. Po druhé, veľmi dobre vie, že sám ma za sebou nevysvetlené a možno zároveň aj nevysvetliteľné záležitosti. Hovorím napríklad o jeho daňových podvodoch, no taktiež o jeho obchodoch s pochybným podnikateľom Majským, ktorý je obvinený zo zosnovania zločineckej skupiny a po 2 rokoch vo vyšetrovacej väzbe je dnes stíhaný na slobode.

Aj napriek faktu, že cena pozemkov mohla byť tržná a že obchod možno sám o sebe nezákonný nebol., obchodovanie s človekom podozrivým zo založenia organizovanej zločineckej skupiny z etického hľadiska rozhodne nie je v poriadku.

Igor Matovič teda na to, aby mohol niekoho odsudzovať a požadovať vysvetlenie, musí jednoznačne začať od seba. Pokiaľ vysvetlí svoje snahy podviesť štát a pokiaľ vysvetlí dôvody, pre ktoré obchodoval s údajným mafiánom, tak až vtedy môže komentovať ostatných.

Maroš Šefčovič – kto by mu vlastne bol vyrovnaným oponentom?

14.01.2019

Je to určite pre R. Mistríka rana, že jeho doterajší volebný program – porážka Smeru-SD vo voľbách, by sa kandidatúrou Šefčoviča s určitosťou skomplikoval. Niektorí komentátori to popisujú viac »

Vadia vám ceny energií? Pýtajte sa Dzurindu, nie Fica

13.12.2018

Je veľmi dojemné, ako sa posledné dni médiá úporne snažili presvedčiť občana o tom, že akým veľkým škandálom je zvyšovanie cien energií. Áno, nie je to vôbec dobré a ani nám sa to viac »

Dobré hospodárenie a silný sociálny štát – aj taká je vláda Smeru

06.12.2018

Je to už taká všeobecná mantra, že politika funguje na základe schémy, v ktorej pravica šetrí a uťahuje opasky, zatiaľ čo ľavica rozdáva a míňa peniaze našetrené pravicou. Opak ukázala viac »

trump

Za Trumpa odobrali migrantom o tisíce detí viac, než sa uvádzalo

17.01.2019 23:14

Presný počet odobratých detí nie je známy.

labute, jazero, kŕmenie

Štvrtok bol zatiaľ najteplejší januárový deň, má však prísť ochladenie

17.01.2019 21:26

Podľa predpovedí meteorológov bol však na dohľadné obdobie posledným teplým dňom.

miroslav lajčák, ukrajina

Lajčák: OBSE má páky na riešenie konfliktu na Ukrajine

17.01.2019 21:07

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák začal pracovnú cestu na Ukrajine návštevou centrály pozorovateľskej misie v Kyjeve.

princ Philip

Princ Philip vyviazol z autonehody nezranený

17.01.2019 20:11

K nehode došlo neďaleko sídla Sandringham.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 133
Celková čítanosť: 581717x
Priemerná čítanosť článkov: 4374x

Autor blogu

Kategórie