Založ si blog

A čo Matovičove obchody s Majským?

Byť ministrom vnútra asi pravicová opozícia a jej voliči onedlho začnú považovať pomaly za trestný čin. Aspoň mi to tak jednoznačne pripadá z ich aktivít. Kým niekto nie je ministrom vnútra, „Jánošíka“ Matoviča nezaujímajú špinavosti ani kšefty okolo tej osoby. Akonáhle však niekto stojí na čele tohto rezortu, Matovič sa zobudí a začne na neho hľadať všetko možné. Keď nenájde, vymyslí si.

Takýmto spôsobom dnes zaútočil na novú ministerku vnútra Denisu Sakovú. Vraj nakupovala niečo za lacno v Panorama City. Opäť ale, zaujímajú ma dôkazy o tom, že niekto porušil zákon, nie reči. Treba si uvedomiť, že Matovič si vybudoval kariéru na klamstvách, poprípade polopravdách. Zneužíva dobu, v ktorej si ľudia mimo intelektuálne kruhy informácie neoverujú, nehľadajú argumenty, proste len prečítajú a šíria. Podobne rozšíril aj lži o Ficovom účte niekde na Belize, pri tom dodnes nedodal ani len jediný dôkaz. Normálnemu človeku však dôkaz chýba.

Igor Matovič určite ani náhodou nie je ten, kto bohatým berie a chudobným dáva. Po prvé, je to jednoznačne pravicový politik, ktorý v politike bojuje v prvom rade za podnikateľov, nie za zamestnancov. Po druhé, veľmi dobre vie, že sám ma za sebou nevysvetlené a možno zároveň aj nevysvetliteľné záležitosti. Hovorím napríklad o jeho daňových podvodoch, no taktiež o jeho obchodoch s pochybným podnikateľom Majským, ktorý je obvinený zo zosnovania zločineckej skupiny a po 2 rokoch vo vyšetrovacej väzbe je dnes stíhaný na slobode.

Aj napriek faktu, že cena pozemkov mohla byť tržná a že obchod možno sám o sebe nezákonný nebol., obchodovanie s človekom podozrivým zo založenia organizovanej zločineckej skupiny z etického hľadiska rozhodne nie je v poriadku.

Igor Matovič teda na to, aby mohol niekoho odsudzovať a požadovať vysvetlenie, musí jednoznačne začať od seba. Pokiaľ vysvetlí svoje snahy podviesť štát a pokiaľ vysvetlí dôvody, pre ktoré obchodoval s údajným mafiánom, tak až vtedy môže komentovať ostatných.

Kiska a slušné Slovensko na pozvanie Hríba na večierku s vrahmi  

22.05.2018

Štefan Hríb pravdepodobne, ako sa hovorí, nemá ani kúsok Boha v sebe. Konečne sa médiá, aj keď len niektoré vybrané, ktoré nie sú na amerických výplatných páskach, začali zaoberať prezidentovou viac »

Sorosove dievčatá – Merkelová, Mayová. . .

11.05.2018

Čo majú spoločné nemecká kancelárka, britská premiérka a litovská prezidentka? Viac, ako by ste si mysleli! Mnoho médií a verejne činných osôb nás tu kŕmi rečami o konšpiračných teóriách, viac »

Prepojenie vraždy so Smerom? Určite nie

07.05.2018

Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ešte stále v spoločnosti vyvoláva veľké množstvo otáznikov. Od začiatku je jasné, že je logickou stratégiou opozície viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 439520x
Priemerná čítanosť článkov: 3890x

Autor blogu

Kategórie