Založ si blog

A čo Matovičove obchody s Majským?

Byť ministrom vnútra asi pravicová opozícia a jej voliči onedlho začnú považovať pomaly za trestný čin. Aspoň mi to tak jednoznačne pripadá z ich aktivít. Kým niekto nie je ministrom vnútra, „Jánošíka“ Matoviča nezaujímajú špinavosti ani kšefty okolo tej osoby. Akonáhle však niekto stojí na čele tohto rezortu, Matovič sa zobudí a začne na neho hľadať všetko možné. Keď nenájde, vymyslí si.

Takýmto spôsobom dnes zaútočil na novú ministerku vnútra Denisu Sakovú. Vraj nakupovala niečo za lacno v Panorama City. Opäť ale, zaujímajú ma dôkazy o tom, že niekto porušil zákon, nie reči. Treba si uvedomiť, že Matovič si vybudoval kariéru na klamstvách, poprípade polopravdách. Zneužíva dobu, v ktorej si ľudia mimo intelektuálne kruhy informácie neoverujú, nehľadajú argumenty, proste len prečítajú a šíria. Podobne rozšíril aj lži o Ficovom účte niekde na Belize, pri tom dodnes nedodal ani len jediný dôkaz. Normálnemu človeku však dôkaz chýba.

Igor Matovič určite ani náhodou nie je ten, kto bohatým berie a chudobným dáva. Po prvé, je to jednoznačne pravicový politik, ktorý v politike bojuje v prvom rade za podnikateľov, nie za zamestnancov. Po druhé, veľmi dobre vie, že sám ma za sebou nevysvetlené a možno zároveň aj nevysvetliteľné záležitosti. Hovorím napríklad o jeho daňových podvodoch, no taktiež o jeho obchodoch s pochybným podnikateľom Majským, ktorý je obvinený zo zosnovania zločineckej skupiny a po 2 rokoch vo vyšetrovacej väzbe je dnes stíhaný na slobode.

Aj napriek faktu, že cena pozemkov mohla byť tržná a že obchod možno sám o sebe nezákonný nebol., obchodovanie s človekom podozrivým zo založenia organizovanej zločineckej skupiny z etického hľadiska rozhodne nie je v poriadku.

Igor Matovič teda na to, aby mohol niekoho odsudzovať a požadovať vysvetlenie, musí jednoznačne začať od seba. Pokiaľ vysvetlí svoje snahy podviesť štát a pokiaľ vysvetlí dôvody, pre ktoré obchodoval s údajným mafiánom, tak až vtedy môže komentovať ostatných.

Fungovanie MO SR v krátkej básničke

27.09.2018

Na dnes len krátka básnička. Danka dáva Jankovi, má Mercedes biely, Janko dáva Dankovi - percentá, podiely. Keď bude zle, Janko zvolá: "Zbav sa Danko toho vola". Z paluby už Danko kričí, už viac »

Tak bude Hoľko odvolaný, alebo nie? Kauza systému na záznam činnosti operátorov smeruje k nemu.

11.09.2018

Opozícia prednedávnom na tlačovke Ľubomíra Galka požadovala vyvodenie zodpovednosti voči Jánovi Hoľkovi, generálnemu tajomníkovi ministerstva obrany (nominant SNS), ktorý mal mať blízko k viac »

Politický festival Pohoda je podporovaný Európskou komisiou

17.07.2018

Čo týmto Komisia sleduje? Na jednej strane Komisia od svojich komisárov vyžaduje, aby mali v sebe čo najviac nestrannosti a to najmä v zmysle nechávania svojej štátnej a politickej príslušnosti viac »

merkel

Musíme obnoviť dôveru občanov v aktérov politickej scény, vyjadrila sa Merkelová

15.10.2018 16:27

Podľa Merkelovej slov voľby v Bavorsku ukázali, že ani tie najlepšie ekonomické ukazovatele nestačili.

Ukrajina nacionalisti radikáli pochod kyjev

Demonštranti v Kyjeve vtrhli do sídla proruskej strany

15.10.2018 15:58

V budove boli podľa informácií polície rozbité okná, zničený nábytok a steny postriekané sprejom.

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Platy by mali vzrásť o 10 percent aj duchovným

15.10.2018 15:53

Od 1. januára 2019 si majú finančne polepšiť nielen štátni zamestnanci, ale aj duchovní.

SR Prievidza Bojnice Nemocnica MZ Kalavská Návšteva TNX

Kalavská: Rezort zdravotníctva v rámci stratifikácie s bojnickou nemocnicou počíta

15.10.2018 15:41

Bojnická nemocnica má dlhodobo problémy s nedostatočnými platbami za výkony.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 127
Celková čítanosť: 547732x
Priemerná čítanosť článkov: 4313x

Autor blogu

Kategórie