Založ si blog

Kuciakova vražda: obeť nutná pre priblíženie sa prevratu?

Od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka už prešiel nejaký ten deň. V médiách sa prepierajú mnohé možné verzie, scenáre, potenciálni páchatelia a podobne. Problémom dnešnej spoločnosti je však ukričaná menšina a tichá väčšina. Táto ukričaná menšina berie každú verziu vraždy nesmerujúcu k vládnej strane Smer, alebo k talianskej mafii, za konšpiráciu. Nevadí, že napríklad verzia, že obete poznali páchateľa, je takmer naisto dokázaná v rámci vyšetrovania, kričiaca menšina už páchateľa určite pozná a netreba žiadne dôkazy.

V poslednej dobe sa však celkom živo hovorí o jednom mene, ktoré sa v priebehu rokov v našich končinách stalo veľmi známym. Tom Nicholson je postavou, ktorú už dnes nie je v našich končinách potrebné predstavovať. Ako je ale vlastne možné, že sa z nejakého Kanaďana stane na opačnej strane sveta tak známy človek, že pravidelne vystupuje v médiách a jeho novinársky názor značnú časť verejnosti jednoducho zaujíma?

Nalejme si však trochu čistého vína, ako sa hovorí. Nicholson bol ústrednou postavou minimálne v troch momentoch, počas ktorých sa pravicovo-liberálne ladené krídlo snažilo zmeniť krajinu, alebo ak chcete, snažilo sa nás nasmerovať k prevratu. Nicholson neprišiel, keď bola Gorila, no bol tu oveľa skôr. V roku 1997 prišiel na Slovensko úplne prvýkrát. Určite nemusíme pripomínať, čo sa na Slovensku dialo v tomto období. Okrem vraždy Remiáša môžeme spomenúť aj to, že v tomto období sa urobilo veľa krokov k pádu Mečiarovej vlády.

O niekoľko rokov na to, v novom tisícročí, sme boli svedkami kauzy Gorila, ktorá vďaka Nicholsonovi uzrela svetlo sveta. Aj v tomto prípade, aj keď chýbala výrazná podpora od ľudí, sa tu niekto snažil o smerovanie k prevratu. No a mimochodom, neskôr sa dokonca pravicovo-liberálnym činiteľom podarilo presvedčiť spoločnosť, že Gorila je kauza Smeru a nie pravice, čo je samozrejme úplná hlúposť. Za Lipšicového režimu na ministerstve sa s kauzou Gorila vôbec nepohlo, vyšetrovateľ Gajdoš, z ktorého dnes kričiaca menšina robí obeť Kaliňáka, 4 roky vyšetroval a neprišiel k ničomu. Logická otázka: prečo sa na Lipšica neútočí rovnako za konflikt záujmov ako sa to často stávalo Kaliňákovi?

Dnes sme svedkami tretieho hlavného pokusu o prevrat, opäť zjavne neúspešného. Ak by sme sa na to mohli pozerať veľmi logicky, tak by sme došli k záverom, ku ktorým detičky na námestiach bohužiaľ zjavne nie sú ochotné ani schopné dospieť. Keď vidíme ako bola táto vražda medializovaná, je nám jasné, že vraždiacou stranou mohla byť aj skupina, ktorej táto vražda pomohla. Pomohla mimovládkam, pomohla médiám, pomohla opozícii, pomohla dokonca aj prezidentovi. Dokopy sa dá tvrdiť, že pomohla práve pravicovo-liberálnemu priestoru. Čo nasledovalo? Aktivizácia mimovládok, medzinárodných novinárskych organizácii, začali sa organizovať rôzne pochody a to na celom svete… no pre mňa je celkom ťažké uveriť, že toto všetko by sa mohlo udiať neorganizovane a bez nejakej finančnej podpory. Prepáčte mi, ale vyzerá to celé ako plán. Nicholson naviac s Kuciakom pôsobil v jednej redakcii a podľa všetkého mu dodával všetky tie informácie, ktoré mladý, ambiciózny a dravý novinár využíval vo svojich článkoch.

Nechcem obviňovať Nicholsona z ničoho konkrétneho, ale fakty sú tak trochu znepokojujúce. Po prvé, ak by bol Nicholson len obyčajný človek bez pozadia spoza veľkej mláky, určite by nedostával toľko priestoru, ktorého výsledkom bola jeho popularizácia. Po druhé, hneď od kedy tu bol prvýkrát (1997), sa tu začali veci hýbať neuveriteľným spôsobom a obyčajný novinár by také niečo nedokázal. Po tretie, Nicholson Kuciakovi dával informácie, s čím sa spájajú dve otázky: 1. odkiaľ ich mal, 2. prečo odišiel hneď po vražde? (predpokladám, že historke o náhlom nájdení stratenej lásky rozmýšľajúci človek len tak neuverí)

Politický festival Pohoda je podporovaný Európskou komisiou

17.07.2018

Čo týmto Komisia sleduje? Na jednej strane Komisia od svojich komisárov vyžaduje, aby mali v sebe čo najviac nestrannosti a to najmä v zmysle nechávania svojej štátnej a politickej príslušnosti viac »

Hlavný organizátor Pohody Michal Kaščák má dve xenofóbne piesne

12.07.2018

Organizátor „slniečkárskeho“ festivalu Pohoda, Michal Kaščák, nie je až tak multi-kulti založený typ osobnosti. V minulosti totižto nahral dve skladby, ktoré majú jasný xenofóbny a nebojíme viac »

Pohoda vs. Levočská púť. Liberálna mediálna propaganda.

09.07.2018

Médiá dávajú väčší priestor festivalu Pohoda, ktorý má len zlomok účastníkov oproti Levočskej púti. Už len na tomto príklade je možné jednoznačne ukázať, že násilné šírenie liberálnych viac »

merkel, putin

Nord Stream 2, Ukrajina či Sýria. Merkelová má s Putinom čo preberať

18.08.2018 20:41

Nemecká kancelárka Merkelová a ruský prezident Putin uviedli, že na svojom stretnutí budú hovoriť aj o vyhliadkach na mierovú misiu OSN na východe Ukrajiny.

most, janov

Správca diaľnice v Janove predstúpil pred verejnosť. Ponúkol milióny, nie však ospravedlnenie

18.08.2018 20:23

Pred novinármi dnes popoludní prvýkrát od zrútenia časti viaduktu v Janove stálo vedenie spoločnosti, ktorá diaľnicu A10 aj s Morandiho mostom spravuje.

Erdogan

Erdogana opäť zvolili za šéfa Strany spravodlivosti a rozvoja

18.08.2018 19:35

Tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana znova zvolili za predsedu vládnucej islamsko-konzervatívnej Strany spravodlivosti a rozvoja.

počasie, leto, teplo, horúčavy

Horúčavy potrápia obyvateľov západného a južného Slovenska, SHMÚ vydal výstrahy

18.08.2018 18:46

Vysoké teploty vzduchu sa v nedeľu (19.8.) môžu vyskytnúť na území západného a južného Slovenska.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 125
Celková čítanosť: 524839x
Priemerná čítanosť článkov: 4199x

Autor blogu

Kategórie