Máme to tu! Hŕstka učiteľov sa začala hrať na štrajk

13. septembra 2016, tribunaludu, Nezaradené

Dlho očakávaný štrajk! Najväčšia vzbura v dejinách Slovenska! Koniec policajnému štátu! Nastupuje vláda učiteľov hudobnej výchovy! Toto je revolúcia!

Takto by chcel vodca Crmoman pôsobiť na verejnosť. Smiešne jednak pri pohľade na štatistiky spred volieb, ale aj na tie dnešné. Naše protivládne médiá sa samozrejme naučili variť z vody a predpokladám, že inak to nebude ani dnes. Tiež tých pár učiteľov natlačia na seba, učitelia zapózujú tak ako keby sa pripravovali na bitku pri Moháči a následne sa tieto slobodné proamerické a pravicové výtlačky zaplnia hlúposťami o veľkom proteste najutláčanejšieho povolania na Slovensku a podobne.

Nechajme však emócie stranou a poďme pracovať s niečím, s čím dnešná neschopná opozícia ani ich najatí protestujúci nepracujú – inak povedané, uvediem fakty. Učiteľom sa zvýšili platy o 6% tento rok a zvýšia sa celkovo o 24% počas ďalších rokov tejto vlády. Tento plán je nastavený presne tak, ako si ho dohodol oficiálny odborový zväz s ministrom školstva. O čom sa tu teda bavíme? Niekedy mi to príde, že si hudobník Crmoman snáď sedí na kábli. Musí pochopiť, že ak chce niečo dosiahnuť, najlepším a vlastne jediným možným nástrojom je rokovanie s ministrom školstva prostredníctvom oficiálneho odborového zväzu. Štrajku, ktorý momentálne prebieha, nepredchádzalo žiadne rokovanie s ministerstvom, preto je celé toto divadlo neopodstatnené a nepodporil ho dokonca ani odborový zväz – a myslím si, že ak v nejakom odvetví existuje veľký odborový zväz, tak štrajk bez jeho podpory jednoducho nie je štrajkom.

Mohli by ste mi ukázať iné povolanie vo verejnej správe, ktoré dostáva taký proaktívny prístup od vlády? Ja iné také povolanie nepoznám. Vláda má a aj bude mať svoje chyby, ale odmietam podporovať nejakú hru zaplatenú Crmomanovým šéfom Matovičom.

Dajme si na záver štatistiky, ktoré dokazujú tvrdenie, že toto jednoducho nie je štrajk. Do „štrajku“ sa dnes zapojil 1773 učiteľov zo 106 škôl. Na Slovensku sa však nachádza 6590 škôl a je zamestnaných viac ako 71 500 učiteľov. To vlastne znamená, že sa do štrajku zapojilo približne 2,5% učiteľov z 1,61% škôl.

Tieto čísla sú, priznávam, ešte horšie, ako som očakával. A ak ešte aj po dnešku niekto povie, že sa na Slovensku koná štrajk, je to hodné totálneho výsmechu.