Založ si blog

Mantra predčasných volieb – plánovaný podvod na slušných ľuďoch

Ako z pokazeného gramofónu sa už niekoľko týždňov dookola ozýva predovšetkým z opozície, že jediným riešením sú predčasné voľby. Samozrejme s tým, že nechceme vládu spájanú s korupciou, oligarchami, či priamym prepojením na mafiu. Poďme sa teda pozrieť, čo by tie predčasné voľby priniesli a čo by bolo po nich možné očakávať.

Posledný prieskum ukázal, že rozloženie síl v novom parlamente by bolo nasledovné:

SMER-SD (s prepojením na oligarchov Brhela, Výboha… a cez Jasaňa s Troškovou na Talianov) 35 mandátov;

SaS (s prepojením na Sabola, Pentu, schvaľovača kandidátky Kočnera a s Štbáckymi maniermi) 24 mandátov;

OĽaNO (s daňovým podvodníkom a pašerákom tlačiarenských strojov s takmer 20 miliónmi na účte manželky) 18 mandátov;

Sme rodina – Boris Kollár (s kamarátom už len Piťa, alebo Žaluďa, Surovčíka a ďalších mu už zastrelili, či inak odstránili, no s mafiánskou družkou Diniča, Deáka, Havla, Piťa a iných po boku) 18 mandátov;

SNS (s oligarchami zo Slavia Capital a Siekelom za chrbtom i Štbáckou RSDr. mafiou v čele)17 mandátov;

Kotleba – ĽSNS (s fašistickými riešeniami a extrémistickými názormi) 17 mandátov;

KDH (s podporou Penty a korupčným rozdávaním bytov vyvoleným) 12 mandátov;

Most-Híd (s Világim za kormidlom a pozemkovými čachrami v plachtách) 9 mandátov.

Z tohto krátkeho výpočtu možno vidieť, že budúca „slušná“ vláda, ktorá by nemala byť spájaná s korupciou, oligarchami, či priamym prepojením na mafiu, je viac snom, ako možnou realitou.

Kto by teda tvoril väčšinu v parlamente a teda aj vládu? SMER-SD a Kotlebova ĽSNS (spolu 52 mandátov) sú podľa vyhlásení opozície mimo hru. Počty sú exaktné a teda nemusíme blúzniť ako Matovič, Galko, či Ďuriš-Nicholsonová, ale stačí nám počítať.

SaS + OĽaNO + Sme rodina + KDH dá spolu 72 mandátov, čo je na väčšinu príliš málo. Nehovoriac o tom, že predseda jednej zo strán takejto koalície je mafián priamo a nepotrebuje na spájanie s mafiou žiadne Majky. A to nehovorím ja (nie že by som nesúhlasil), ale predseda strany (A. Hlina), ktorý by s ním mal takúto vládu/väčšinu tvoriť. Je tiež nepredstaviteľné, aby sa politici radili o kandidátke a pozíciách v štáte s ľuďmi z mafiánskych zoznamov, tvrdil nedávno Lipšic z OĽaNO – NOVA (opäť môžem len súhlasiť). No daňovému podvodníkovi Igorovi to už asi nevadí (zrejme si spočítal, že by tak mohol ľahšie Galka vydierať, ak by chcel nekompromisne vyšetriť jeho podvody).

Navyše to znamená, že by museli pribrať do svojho zoskupenia jedného z dvojice Danko (SNS) – Bugár (Most-Híd), ktorých už natoľko pošpinili (predovšetkým Matovič a nie prvýkrát), že táto vízia je ťažko predstaviteľná. No v politike platí dobre známe nikdy nehovor nikdy a predovšetkým Bugár takéto zmeny smeru ovláda skvele. Každopádne, predčasné voľby a vízia nejakej „slušnej, nekorupčnej a nemafiánskej“ vlády je ako vidno čistá utópia.

Aj preto je požiadavka „apolitických“ organizátorov protestov na predčasné voľby silne politická. Slušní organizátori by ľuďom, ktorí do ulíc prídu, mali povedať aj to, že oni nechcú zmenu systému (volebného, financovania strán, sfunkčnenia referenda, schválenia hmotnej zodpovednosti politikov, nezávislosť policajnej inšpekcie a ďalších zložiek vyšetrujúcich korupciu), ale ako už povedal Eduard Chmelár, chcú len odovzdať moc a vládu do rúk iných. A to bez ohľadu na to, že ich morálny profil je rovnako krivý, ak nie krivší ako tých, čo majú moc a vládu v rukách teraz.

Vadia vám ceny energií? Pýtajte sa Dzurindu, nie Fica

13.12.2018

Je veľmi dojemné, ako sa posledné dni médiá úporne snažili presvedčiť občana o tom, že akým veľkým škandálom je zvyšovanie cien energií. Áno, nie je to vôbec dobré a ani nám sa to viac »

Dobré hospodárenie a silný sociálny štát – aj taká je vláda Smeru

06.12.2018

Je to už taká všeobecná mantra, že politika funguje na základe schémy, v ktorej pravica šetrí a uťahuje opasky, zatiaľ čo ľavica rozdáva a míňa peniaze našetrené pravicou. Opak ukázala viac »

Marakéš – ísť, či nie?

26.11.2018

Konferencia OSN v Marakéši bude venovaná otázke migrácie, ktorá je v týchto dňoch opäť jednou z hlavných tém na Slovensku. K dnešnému typu migrácie sme sa nikdy ako krajina nestavali príliš viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 132
Celková čítanosť: 573175x
Priemerná čítanosť článkov: 4342x

Autor blogu

Kategórie