Založ si blog

Mantra predčasných volieb – plánovaný podvod na slušných ľuďoch

Ako z pokazeného gramofónu sa už niekoľko týždňov dookola ozýva predovšetkým z opozície, že jediným riešením sú predčasné voľby. Samozrejme s tým, že nechceme vládu spájanú s korupciou, oligarchami, či priamym prepojením na mafiu. Poďme sa teda pozrieť, čo by tie predčasné voľby priniesli a čo by bolo po nich možné očakávať.

Posledný prieskum ukázal, že rozloženie síl v novom parlamente by bolo nasledovné:

SMER-SD (s prepojením na oligarchov Brhela, Výboha… a cez Jasaňa s Troškovou na Talianov) 35 mandátov;

SaS (s prepojením na Sabola, Pentu, schvaľovača kandidátky Kočnera a s Štbáckymi maniermi) 24 mandátov;

OĽaNO (s daňovým podvodníkom a pašerákom tlačiarenských strojov s takmer 20 miliónmi na účte manželky) 18 mandátov;

Sme rodina – Boris Kollár (s kamarátom už len Piťa, alebo Žaluďa, Surovčíka a ďalších mu už zastrelili, či inak odstránili, no s mafiánskou družkou Diniča, Deáka, Havla, Piťa a iných po boku) 18 mandátov;

SNS (s oligarchami zo Slavia Capital a Siekelom za chrbtom i Štbáckou RSDr. mafiou v čele)17 mandátov;

Kotleba – ĽSNS (s fašistickými riešeniami a extrémistickými názormi) 17 mandátov;

KDH (s podporou Penty a korupčným rozdávaním bytov vyvoleným) 12 mandátov;

Most-Híd (s Világim za kormidlom a pozemkovými čachrami v plachtách) 9 mandátov.

Z tohto krátkeho výpočtu možno vidieť, že budúca „slušná“ vláda, ktorá by nemala byť spájaná s korupciou, oligarchami, či priamym prepojením na mafiu, je viac snom, ako možnou realitou.

Kto by teda tvoril väčšinu v parlamente a teda aj vládu? SMER-SD a Kotlebova ĽSNS (spolu 52 mandátov) sú podľa vyhlásení opozície mimo hru. Počty sú exaktné a teda nemusíme blúzniť ako Matovič, Galko, či Ďuriš-Nicholsonová, ale stačí nám počítať.

SaS + OĽaNO + Sme rodina + KDH dá spolu 72 mandátov, čo je na väčšinu príliš málo. Nehovoriac o tom, že predseda jednej zo strán takejto koalície je mafián priamo a nepotrebuje na spájanie s mafiou žiadne Majky. A to nehovorím ja (nie že by som nesúhlasil), ale predseda strany (A. Hlina), ktorý by s ním mal takúto vládu/väčšinu tvoriť. Je tiež nepredstaviteľné, aby sa politici radili o kandidátke a pozíciách v štáte s ľuďmi z mafiánskych zoznamov, tvrdil nedávno Lipšic z OĽaNO – NOVA (opäť môžem len súhlasiť). No daňovému podvodníkovi Igorovi to už asi nevadí (zrejme si spočítal, že by tak mohol ľahšie Galka vydierať, ak by chcel nekompromisne vyšetriť jeho podvody).

Navyše to znamená, že by museli pribrať do svojho zoskupenia jedného z dvojice Danko (SNS) – Bugár (Most-Híd), ktorých už natoľko pošpinili (predovšetkým Matovič a nie prvýkrát), že táto vízia je ťažko predstaviteľná. No v politike platí dobre známe nikdy nehovor nikdy a predovšetkým Bugár takéto zmeny smeru ovláda skvele. Každopádne, predčasné voľby a vízia nejakej „slušnej, nekorupčnej a nemafiánskej“ vlády je ako vidno čistá utópia.

Aj preto je požiadavka „apolitických“ organizátorov protestov na predčasné voľby silne politická. Slušní organizátori by ľuďom, ktorí do ulíc prídu, mali povedať aj to, že oni nechcú zmenu systému (volebného, financovania strán, sfunkčnenia referenda, schválenia hmotnej zodpovednosti politikov, nezávislosť policajnej inšpekcie a ďalších zložiek vyšetrujúcich korupciu), ale ako už povedal Eduard Chmelár, chcú len odovzdať moc a vládu do rúk iných. A to bez ohľadu na to, že ich morálny profil je rovnako krivý, ak nie krivší ako tých, čo majú moc a vládu v rukách teraz.

Hlavný organizátor Pohody Michal Kaščák má dve xenofóbne piesne

12.07.2018

Organizátor „slniečkárskeho“ festivalu Pohoda, Michal Kaščák, nie je až tak multi-kulti založený typ osobnosti. V minulosti totižto nahral dve skladby, ktoré majú jasný xenofóbny a nebojíme viac »

Pohoda vs. Levočská púť. Liberálna mediálna propaganda.

09.07.2018

Médiá dávajú väčší priestor festivalu Pohoda, ktorý má len zlomok účastníkov oproti Levočskej púti. Už len na tomto príklade je možné jednoznačne ukázať, že násilné šírenie liberálnych viac »

Baránik je úchylák! Sme o tom presvedčení. ..

04.07.2018

SaS má vo svojich radoch zrúdu, ktorá patrí do kazajky a pod niekoľko zámkov na psychiatrii. "Poslanec Alojz Baránik tajne kradne zvršky maloletých v materských školách, naťahuje si ich na viac »

Diciotti, migranti, Taliansko

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 migrantov z rybárskej lode

15.07.2018 21:51

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 zo 450 migrantov, ktorých minulý týždeň zachránila loď a ktorí čakajú pri Sicílii na povolenie vstúpiť do Európy.

Trump, Putin

Čo povie Trump Putinovi o Kryme?

15.07.2018 20:00

Možno sa skamarátia, možno sa pohádajú a možno sa budú na seba raz usmievať a chvíľami zazerať. Obaja však ubezpečujú, že im ide o zlepšenie vzťahov.

Vladimir Putin, Viktor Orbán

Putin a Orbán hovorili v Moskve o futbale, energetike a hospodárskych vzťahoch

15.07.2018 19:27

Majstrovstvá sveta vo futbale, investície do energetiky a hospodárske vzťahy boli témami stretnutia ruského prezidenta Putina a maďarského premiéra Orbána.

Mária Patakyová, Pride

Ombudsmanka Patakyová: Práva LGBTI neohrozujú manželstvo

15.07.2018 19:00

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová tvrdí, že od minulého roka sa nič nezmenilo a štát stále nerešpektuje právo na uznanie a ochranu práv párov rovnakého pohlavia.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 124
Celková čítanosť: 513308x
Priemerná čítanosť článkov: 4140x

Autor blogu

Kategórie