Založ si blog

Mantra predčasných volieb – plánovaný podvod na slušných ľuďoch

Ako z pokazeného gramofónu sa už niekoľko týždňov dookola ozýva predovšetkým z opozície, že jediným riešením sú predčasné voľby. Samozrejme s tým, že nechceme vládu spájanú s korupciou, oligarchami, či priamym prepojením na mafiu. Poďme sa teda pozrieť, čo by tie predčasné voľby priniesli a čo by bolo po nich možné očakávať.

Posledný prieskum ukázal, že rozloženie síl v novom parlamente by bolo nasledovné:

SMER-SD (s prepojením na oligarchov Brhela, Výboha… a cez Jasaňa s Troškovou na Talianov) 35 mandátov;

SaS (s prepojením na Sabola, Pentu, schvaľovača kandidátky Kočnera a s Štbáckymi maniermi) 24 mandátov;

OĽaNO (s daňovým podvodníkom a pašerákom tlačiarenských strojov s takmer 20 miliónmi na účte manželky) 18 mandátov;

Sme rodina – Boris Kollár (s kamarátom už len Piťa, alebo Žaluďa, Surovčíka a ďalších mu už zastrelili, či inak odstránili, no s mafiánskou družkou Diniča, Deáka, Havla, Piťa a iných po boku) 18 mandátov;

SNS (s oligarchami zo Slavia Capital a Siekelom za chrbtom i Štbáckou RSDr. mafiou v čele)17 mandátov;

Kotleba – ĽSNS (s fašistickými riešeniami a extrémistickými názormi) 17 mandátov;

KDH (s podporou Penty a korupčným rozdávaním bytov vyvoleným) 12 mandátov;

Most-Híd (s Világim za kormidlom a pozemkovými čachrami v plachtách) 9 mandátov.

Z tohto krátkeho výpočtu možno vidieť, že budúca „slušná“ vláda, ktorá by nemala byť spájaná s korupciou, oligarchami, či priamym prepojením na mafiu, je viac snom, ako možnou realitou.

Kto by teda tvoril väčšinu v parlamente a teda aj vládu? SMER-SD a Kotlebova ĽSNS (spolu 52 mandátov) sú podľa vyhlásení opozície mimo hru. Počty sú exaktné a teda nemusíme blúzniť ako Matovič, Galko, či Ďuriš-Nicholsonová, ale stačí nám počítať.

SaS + OĽaNO + Sme rodina + KDH dá spolu 72 mandátov, čo je na väčšinu príliš málo. Nehovoriac o tom, že predseda jednej zo strán takejto koalície je mafián priamo a nepotrebuje na spájanie s mafiou žiadne Majky. A to nehovorím ja (nie že by som nesúhlasil), ale predseda strany (A. Hlina), ktorý by s ním mal takúto vládu/väčšinu tvoriť. Je tiež nepredstaviteľné, aby sa politici radili o kandidátke a pozíciách v štáte s ľuďmi z mafiánskych zoznamov, tvrdil nedávno Lipšic z OĽaNO – NOVA (opäť môžem len súhlasiť). No daňovému podvodníkovi Igorovi to už asi nevadí (zrejme si spočítal, že by tak mohol ľahšie Galka vydierať, ak by chcel nekompromisne vyšetriť jeho podvody).

Navyše to znamená, že by museli pribrať do svojho zoskupenia jedného z dvojice Danko (SNS) – Bugár (Most-Híd), ktorých už natoľko pošpinili (predovšetkým Matovič a nie prvýkrát), že táto vízia je ťažko predstaviteľná. No v politike platí dobre známe nikdy nehovor nikdy a predovšetkým Bugár takéto zmeny smeru ovláda skvele. Každopádne, predčasné voľby a vízia nejakej „slušnej, nekorupčnej a nemafiánskej“ vlády je ako vidno čistá utópia.

Aj preto je požiadavka „apolitických“ organizátorov protestov na predčasné voľby silne politická. Slušní organizátori by ľuďom, ktorí do ulíc prídu, mali povedať aj to, že oni nechcú zmenu systému (volebného, financovania strán, sfunkčnenia referenda, schválenia hmotnej zodpovednosti politikov, nezávislosť policajnej inšpekcie a ďalších zložiek vyšetrujúcich korupciu), ale ako už povedal Eduard Chmelár, chcú len odovzdať moc a vládu do rúk iných. A to bez ohľadu na to, že ich morálny profil je rovnako krivý, ak nie krivší ako tých, čo majú moc a vládu v rukách teraz.

Tak bude Hoľko odvolaný, alebo nie? Kauza systému na záznam činnosti operátorov smeruje k nemu.

11.09.2018

Opozícia prednedávnom na tlačovke Ľubomíra Galka požadovala vyvodenie zodpovednosti voči Jánovi Hoľkovi, generálnemu tajomníkovi ministerstva obrany (nominant SNS), ktorý mal mať blízko k viac »

Politický festival Pohoda je podporovaný Európskou komisiou

17.07.2018

Čo týmto Komisia sleduje? Na jednej strane Komisia od svojich komisárov vyžaduje, aby mali v sebe čo najviac nestrannosti a to najmä v zmysle nechávania svojej štátnej a politickej príslušnosti viac »

Hlavný organizátor Pohody Michal Kaščák má dve xenofóbne piesne

12.07.2018

Organizátor „slniečkárskeho“ festivalu Pohoda, Michal Kaščák, nie je až tak multi-kulti založený typ osobnosti. V minulosti totižto nahral dve skladby, ktoré majú jasný xenofóbny a nebojíme viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 540922x
Priemerná čítanosť článkov: 4293x

Autor blogu

Kategórie