Založ si blog

Vadia vám ceny energií? Pýtajte sa Dzurindu, nie Fica

Je veľmi dojemné, ako sa posledné dni médiá úporne snažili presvedčiť občana o tom, že akým veľkým škandálom je zvyšovanie cien energií. Áno, nie je to vôbec dobré a ani nám sa to nepáči, ale na rozdiel od tendenčných novinárov si vidíme aj poza špičku nosa a tvrdíme, že vinníkom je Dzurinda a jeho vláda, nie Fico, alebo Pellegrini.

Keby sme žili v totalite, nič nepovieme. Tam bolo čierno-biele vnímanie sveta úplne bežnou vecou. Ale prečo novinári polarizujú aj dnes? Prečo proste neuznajú, že štátu sa ťažko kontrolujú ceny energií, keď nemá kontrolu nad dôležitými strategickými podnikmi?

Privatizoval ich snáď Fico? Nie. V roku 1998 sľúbil Dzurinda, samozrejme poľujúc na moc, že nebude privatizovať žiadny strategický štátny podnik. Výsledok? 84 % podnikov na Slovensku privatizovali Dzurinda s Miklošom, len 16 % Mečiar.

Nech sa na nás médiá nehnevajú, ale ako potom môžu hovoriť o divokej privatizácii len v súvislosti s Mečiarom a nie v súvislosti s Dzurindom?

A dnešný pohľad novinárov, z ktorých si mnohí tieto vlády poriadne ani nepamätajú, je ešte trápnejší. Za všetko môže Fico a Smer… kým v spoločnosti prevláda takýto názor, že za každý jeden jej problém môže jeden človek, asi sme sa nechali akurát tak dobre zmanipulovať.

Ak teda naozaj niekomu vadia ceny energií, nech sa ide spýtať Mikloša, prečo pustil strategické firmy v tomto sektore do súkromných rúk. Vtedy to robil s výhovorkou, že zahraničná súkromná firma je lepší vlastník, nie je to však pravda… zjavne.

Maroš Šefčovič – kto by mu vlastne bol vyrovnaným oponentom?

14.01.2019

Je to určite pre R. Mistríka rana, že jeho doterajší volebný program – porážka Smeru-SD vo voľbách, by sa kandidatúrou Šefčoviča s určitosťou skomplikoval. Niektorí komentátori to popisujú viac »

Dobré hospodárenie a silný sociálny štát – aj taká je vláda Smeru

06.12.2018

Je to už taká všeobecná mantra, že politika funguje na základe schémy, v ktorej pravica šetrí a uťahuje opasky, zatiaľ čo ľavica rozdáva a míňa peniaze našetrené pravicou. Opak ukázala viac »

Marakéš – ísť, či nie?

26.11.2018

Konferencia OSN v Marakéši bude venovaná otázke migrácie, ktorá je v týchto dňoch opäť jednou z hlavných tém na Slovensku. K dnešnému typu migrácie sme sa nikdy ako krajina nestavali príliš viac »

Trump Climate

Trump posiela Pompea do Dauhy na podpis dohody o prímerí s Talibanom

28.02.2020 22:50

Mali by sa začať mierové rokovania za účasti všetkých strán konfliktu v Afganistane.

Mexico / Migranti / Guatemala /

Súd v USA zablokoval Trumpove opatrenia proti migrantom

28.02.2020 20:50

Zablokované opatrenie bolo jednou z najradikálnejších zmien Trumpovej administratívy v americkej prisťahovaleckej politike.

pivo

Američania majú strach z piva značky Corona

28.02.2020 19:48

Z prieskumu agentúry 5W Public Relations vyplýva, že v dôsledku epidémie koronavírusu by si pivo značky Corona "za žiadnych okolností" nekúpilo 38 percent Američanov.

Cestovanie / Letisko / Lietanie / Pasažier /

Na slovenských medzinárodných letiskách odmerajú teplotu každému

28.02.2020 17:45

Opatrenie slúžiace na prevenciu pred koronavírusom vyplynulo z rokovania Bezpečnostnej rady. Hygienici každému, bez ohľadu na to, z ktorej krajiny práve pricestoval, odmerajú teplotu.