O prezidentovi a Benátskej komisii

Neviem, či niekedy pán prezident žije v inom svete ako my ostatní. Inak si neviem vysvetliť jeho počínanie v súvislosti s nevymenovaním niektorých kandidátov na sudcov ÚS, riadne schválených parlamentom.

 
To, že je to naozaj svojský chlapík, tak na to som si už zvykol. To však neznamená, že si môže vo svojom úrade robiť čo chce. Mimochodom, presne tá opozícia, ktorá ho tak rada ospevuje, ešte pred nejakým časom vyskakovala do bývalého prezidenta Gašparoviča, ktorý odmietol vymenovať Čentéša za generálneho prokurátora. A na základe rôzneho metra ku Gašparovičovi a ku Kiskovi nemusíme súdiť len opozíciu, ale aj médiá, ktoré sa pri tom všetkom hnuse čo sme sa o nich dozvedeli od Kočnera tvária tak nevinne. Zdá sa, že SMSky si s politikmi posielali už pred pár rokmi, keďže prezidenta Gašparoviča naháňali ako na atletickom okruhu, zatiaľ čo Kiska nedostáva ani štipku tej negatívnej pozornosti. Aký je v týchto dvoch prípadoch rozdiel, milá opozícia a milí novinári? Zrazu sa zázračne z povinnosti stáva právo, alebo čo? Naviac, Gašparovičove kroky boli ešte dokonca o niečo vysvetliteľnejšie, keďže vtedy existovali pochybnosti o zákonnosti priebehu hlasovania.

 
Som zvedavý ako to bude vyzerať na zahraničnom fóre, keď sa náš prezident obracia na Benátsku komisiu v takejto celkom banálnej veci. Je to výsledkom jeho egoizmu, nie demokratického myslenia, pretože títo kandidáti boli zvolení demokraticky v parlamente, ktorého vôľu tento Andrew nechce rešpektovať. Tak super, veď nech za nás rozhodnú iní, no nie? Alebo by bolo podľa prezidenta možno najsprávnejšie, keby sa to tu zmenilo na jeho vlastný režim, no nie?

 
Už od volebných diskusií pred poslednými prezidentskými voľbami som mal pocit, že Kiska má skôr vládny program a nie prezidentský. Tento fakt sa počas jeho pôsobenia v prezidentskom úrade len potvrdzuje, keďže sa prezident často pokúša prekračovať svoje kompetencie. Som len zvedavý, že dokedy mu to budú ľudia rešpektovať a pevne verím, že sa prezidentom druhýkrát nestane. A premiérom? O tom ani nesrandujme.

Maroš Šefčovič – kto by mu vlastne bol vyrovnaným oponentom?

14.01.2019

Je to určite pre R. Mistríka rana, že jeho doterajší volebný program – porážka Smeru-SD vo voľbách, by sa kandidatúrou Šefčoviča s určitosťou skomplikoval. Niektorí komentátori to popisujú úplne presne, ak nie je práve čo kritizovať na Smere, opozícia je úplne bez obsahu a týka sa to aj jej kandidátov v jednotlivých voľbách. Myslíme si, že sa v Čaputovej [...]

Vadia vám ceny energií? Pýtajte sa Dzurindu, nie Fica

13.12.2018

Je veľmi dojemné, ako sa posledné dni médiá úporne snažili presvedčiť občana o tom, že akým veľkým škandálom je zvyšovanie cien energií. Áno, nie je to vôbec dobré a ani nám sa to nepáči, ale na rozdiel od tendenčných novinárov si vidíme aj poza špičku nosa a tvrdíme, že vinníkom je Dzurinda a jeho vláda, nie Fico, alebo Pellegrini. Keby sme žili [...]

Dobré hospodárenie a silný sociálny štát – aj taká je vláda Smeru

06.12.2018

Je to už taká všeobecná mantra, že politika funguje na základe schémy, v ktorej pravica šetrí a uťahuje opasky, zatiaľ čo ľavica rozdáva a míňa peniaze našetrené pravicou. Opak ukázala napríklad škandinávska skúsenosť. Sociálni demokrati dokázali zo Švédska vytvoriť životaschopnú krajinu, ktorá dbá na silný sociálny štát, ale aj na dobré ekonomické [...]

Petr Pavel, Petr Macinka

Vládna koalícia nechce eskalovať spor, uviedol Babiš k roztržke Macinku s Pavlom

02.02.2026 16:23

O tom, kto bude Česko zastupovať na letnom summite NATO, dnes lídri nerokovali.

Viktor Orbán

Oplatí sa čakať na poštára. Orbán vyťahuje predvolebné tromfy a sľubuje Maďarom mesiac plný vládnych darčekov

02.02.2026 16:17

Kým inštitúty blízke vláde hovoria o neprekonateľnom náskoku Orbána, opozičné prieskumy naznačujú, že vládny Fidesz môže o prvenstvo prísť.

Priehrada / Tri rokliny /

Portugalsko zápasí s preplnenými priehradami, krajine hrozia ďalšie búrky

02.02.2026 15:55

Cestná aj železničná doprava je v niekoľkých regiónoch prerušená v dôsledku záplav a zosuvov pôdy.

vojna na Ukrajine

Rusko v januári prudko zrýchlilo postup na Ukrajine, dobylo takmer dvojnásobok územia

02.02.2026 15:50

Popri postupe na východe a juhu Rusko pokračovalo v masívnych útokoch na energetickú infraštruktúru, čo priviedlo Kyjev na pokraj humanitárnej krízy.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 132
Celková čítanosť: 823571x
Priemerná čítanosť článkov: 6239x

Autor blogu

Kategórie