Založ si blog

Z čoho financuje Matúš Vallo kampaň?

V posledných dňoch kampane sa na internete objavili informácie, že je Matúš Vallo dvorným architektom Penty, teda pochybnej finančnej skupiny na slovenskej pôde. Nechceme v tomto blogu posudzovať jeho napojenie na túto finančnú skupinu, skôr by sme chceli otvoriť niekoľko otázok, ktoré sa týkajú jeho kampane.

Matúš Vallo je kandidátom, ktorý na svoju kampaň, no a je to jasné už aj z vizuálneho hľadiska, minul určite spomedzi všetkých kandidátov v komunálnych voľbách v Bratislave najviac. Vallo sa počas kampane pekne vyfarbil a to musíme uznať, že sa na začiatku nejavil ako zlý kandidát.

Už po pár týždňoch kampane ho však podporili „slušné“ projekty, ktoré sa následne zaslúžili o priliatie peňazí do jeho kampane. Iniciatíva za slušné Slovensko, Progresívne Slovensko a strana Spolu sú subjekty, ktoré kandidátov nepodporujú len tak a zo srdca. Už vtedy sme si pomysleli, že Matúš Vallo asi nebude čo to do transparentnosti úplne v poriadku.

Následne sa to začalo. Nejde len o množstvo reklamného smogu, ktorý do mesta priniesol. Jeho videá majú veľmi drahý design, vystupujú v nich osobnosti, ktorých zaplatenie stojí veľa prostriedkov a príspevky na Facebooku sú umelo propagované tak veľmi, že to muselo stáť desiatky až stovky tisíc Eur. A pri tom len na vonkajšiu kampaň minul 6-cifernú sumu.

Takže, nech Matúš Vallo neklame a nech jednoznačne povie, kto mu dal peniaze na kampaň a koľko dostal od takzvaných tretích strán. Zákonný limit 250 000 Eur s určitosťou nedodržal – jeho kampaň stojí oveľa viac, lebo nejde len o jeho transparentný účet, ale aj o príspevky od tretích strán.

Prestaňme si voliť klamárov.

Maroš Šefčovič – kto by mu vlastne bol vyrovnaným oponentom?

14.01.2019

Je to určite pre R. Mistríka rana, že jeho doterajší volebný program – porážka Smeru-SD vo voľbách, by sa kandidatúrou Šefčoviča s určitosťou skomplikoval. Niektorí komentátori to popisujú viac »

Vadia vám ceny energií? Pýtajte sa Dzurindu, nie Fica

13.12.2018

Je veľmi dojemné, ako sa posledné dni médiá úporne snažili presvedčiť občana o tom, že akým veľkým škandálom je zvyšovanie cien energií. Áno, nie je to vôbec dobré a ani nám sa to viac »

Dobré hospodárenie a silný sociálny štát – aj taká je vláda Smeru

06.12.2018

Je to už taká všeobecná mantra, že politika funguje na základe schémy, v ktorej pravica šetrí a uťahuje opasky, zatiaľ čo ľavica rozdáva a míňa peniaze našetrené pravicou. Opak ukázala viac »

Trump Climate

Trump posiela Pompea do Dauhy na podpis dohody o prímerí s Talibanom

28.02.2020 22:50

Mali by sa začať mierové rokovania za účasti všetkých strán konfliktu v Afganistane.

Mexico / Migranti / Guatemala /

Súd v USA zablokoval Trumpove opatrenia proti migrantom

28.02.2020 20:50

Zablokované opatrenie bolo jednou z najradikálnejších zmien Trumpovej administratívy v americkej prisťahovaleckej politike.

pivo

Američania majú strach z piva značky Corona

28.02.2020 19:48

Z prieskumu agentúry 5W Public Relations vyplýva, že v dôsledku epidémie koronavírusu by si pivo značky Corona "za žiadnych okolností" nekúpilo 38 percent Američanov.

Cestovanie / Letisko / Lietanie / Pasažier /

Na slovenských medzinárodných letiskách odmerajú teplotu každému

28.02.2020 17:45

Opatrenie slúžiace na prevenciu pred koronavírusom vyplynulo z rokovania Bezpečnostnej rady. Hygienici každému, bez ohľadu na to, z ktorej krajiny práve pricestoval, odmerajú teplotu.