Protestujúci učitelia by si mali uvedomiť, že nie sú vo svete sami

Správy ohľadom stupňujúceho sa štrajku učiteľov naberajú na intenzite a ja sa nestačím čudovať, že z akého dôvodu. Je nadmieru jasné, že učitelia neštrajkujú. Štrajkuje len hŕstka ľudí pravdepodobne motivovaných z opozičného prostredia.

V súvislosti s týmto „trucpodnikom“ boli uverejnené vyhlásenia viacerých politikov. Zatiaľ čo opoziční absolútne ignorujú fakt, že do štrajku sa zapája len naozaj zanedbateľná hŕstka učiteľov, koaliční poslanci sa tentokrát vyjadrujú o niečo uvážlivejšie. Páčilo sa mi vyjadrenie Andreja Danka, ktorý upozornil na fakt, že ešte stále existujú ďalšie profesie platené zo štátnej kasy, ktoré by si tiež zaslúžili navýšenie platov a teda opätovné navýšenie platov učiteľov by bolo k ostatným zamestnancom štátu veľmi nespravodlivé.

Nebavíme sa tu o žiadnom zdieraní, ako to možno vyplýva z Crmomanových vyjadrení. Učiteľ dnes nie je tým, kto trpí, ale kto si v posledných rokoch vybojoval najviac. Musíme si to povedať takto úprimne, pretože vyjadrenia mnohých médií sú v tejto veci naozaj veľmi nešťastné. Ako keby bolo ťažké pochopiť, že učiteľom sa tu naozaj vychádza v ústrety. Neviem ako inak by som nazval každoročné zvyšovanie platov, pri čom počas štvorročného politického cyklu sa im platy zvýšia o presných 24%. To ani náhodou nie je zanedbateľná suma, stačí si to prepočítať na eurá a uvidíte výsledok, po ktorom už Crmomanovi neuveríte ani tie mastné vlasy.

Popravde ani moc neviem, že načo je to dobré. Pred voľbami bol dôvod protestov jasný – nahnať hlasy opozičnej strane OĽaNO a zobrať hlasy strane Smer. Dnes už nejaký podobný motív moc nevidím – jedine že by sa už jednalo o špinavú kampaň pred župnými voľbami.

Počas svojho života som sa poučil, že médiá a politici nie sú autoritami, ktorým by sme mali veriť každé slovo. Situácia okolo tohto divadla ma v tomto mojom presvedčení len utvrdzuje. Nie je predsa normálne, ak niekto protestuje a nevie vysloviť ani základný motív a požiadavky. Ak teda nie je dôvod štrajkovať, tak treba chodiť riadne do práce a kvalitne učiť.

Maroš Šefčovič – kto by mu vlastne bol vyrovnaným oponentom?

14.01.2019

Je to určite pre R. Mistríka rana, že jeho doterajší volebný program – porážka Smeru-SD vo voľbách, by sa kandidatúrou Šefčoviča s určitosťou skomplikoval. Niektorí komentátori to popisujú úplne presne, ak nie je práve čo kritizovať na Smere, opozícia je úplne bez obsahu a týka sa to aj jej kandidátov v jednotlivých voľbách. Myslíme si, že sa v Čaputovej [...]

Vadia vám ceny energií? Pýtajte sa Dzurindu, nie Fica

13.12.2018

Je veľmi dojemné, ako sa posledné dni médiá úporne snažili presvedčiť občana o tom, že akým veľkým škandálom je zvyšovanie cien energií. Áno, nie je to vôbec dobré a ani nám sa to nepáči, ale na rozdiel od tendenčných novinárov si vidíme aj poza špičku nosa a tvrdíme, že vinníkom je Dzurinda a jeho vláda, nie Fico, alebo Pellegrini. Keby sme žili [...]

Dobré hospodárenie a silný sociálny štát – aj taká je vláda Smeru

06.12.2018

Je to už taká všeobecná mantra, že politika funguje na základe schémy, v ktorej pravica šetrí a uťahuje opasky, zatiaľ čo ľavica rozdáva a míňa peniaze našetrené pravicou. Opak ukázala napríklad škandinávska skúsenosť. Sociálni demokrati dokázali zo Švédska vytvoriť životaschopnú krajinu, ktorá dbá na silný sociálny štát, ale aj na dobré ekonomické [...]

Orbán

Orbán: Postoj Maďarska je právne v poriadku, tlaku z Bruselu nepodľahneme

26.03.2026 18:19

Orbán naďalej trvá na svojom vete 90-miliardovej pôžičky pre Ukrajinu, ktorú blokuje pre spory o dodávky ropy cez ropovod Družba.

Polícia SR

Slovensko musí v prípade policajného násilia voči dvom ženám zaplatiť 28.560 eur

26.03.2026 18:00

Rozhodol o tom Európsky súd pre ľudské práva.

Tristan Roberts

Prípad, ktorý šokoval Britániu. Mladík zavraždil matku, rady hľadal u AI, dostal doživotie

26.03.2026 18:00

Správanie tínedžra po vražde šokovalo aj policajtov.

Merz

Merz čelí kritike za výrok o násilí na ženách a migrantoch

26.03.2026 17:50

Merz pri stredajších interpeláciách povedal, že Nemecko čelí "explózii násilia", a to "ako v analogickom, tak digitálnom priestore".

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 132
Celková čítanosť: 828453x
Priemerná čítanosť článkov: 6276x

Autor blogu

Kategórie