A čo Matovičove obchody s Majským?

Byť ministrom vnútra asi pravicová opozícia a jej voliči onedlho začnú považovať pomaly za trestný čin. Aspoň mi to tak jednoznačne pripadá z ich aktivít. Kým niekto nie je ministrom vnútra, „Jánošíka“ Matoviča nezaujímajú špinavosti ani kšefty okolo tej osoby. Akonáhle však niekto stojí na čele tohto rezortu, Matovič sa zobudí a začne na neho hľadať všetko možné. Keď nenájde, vymyslí si.

Takýmto spôsobom dnes zaútočil na novú ministerku vnútra Denisu Sakovú. Vraj nakupovala niečo za lacno v Panorama City. Opäť ale, zaujímajú ma dôkazy o tom, že niekto porušil zákon, nie reči. Treba si uvedomiť, že Matovič si vybudoval kariéru na klamstvách, poprípade polopravdách. Zneužíva dobu, v ktorej si ľudia mimo intelektuálne kruhy informácie neoverujú, nehľadajú argumenty, proste len prečítajú a šíria. Podobne rozšíril aj lži o Ficovom účte niekde na Belize, pri tom dodnes nedodal ani len jediný dôkaz. Normálnemu človeku však dôkaz chýba.

Igor Matovič určite ani náhodou nie je ten, kto bohatým berie a chudobným dáva. Po prvé, je to jednoznačne pravicový politik, ktorý v politike bojuje v prvom rade za podnikateľov, nie za zamestnancov. Po druhé, veľmi dobre vie, že sám ma za sebou nevysvetlené a možno zároveň aj nevysvetliteľné záležitosti. Hovorím napríklad o jeho daňových podvodoch, no taktiež o jeho obchodoch s pochybným podnikateľom Majským, ktorý je obvinený zo zosnovania zločineckej skupiny a po 2 rokoch vo vyšetrovacej väzbe je dnes stíhaný na slobode.

Aj napriek faktu, že cena pozemkov mohla byť tržná a že obchod možno sám o sebe nezákonný nebol., obchodovanie s človekom podozrivým zo založenia organizovanej zločineckej skupiny z etického hľadiska rozhodne nie je v poriadku.

Igor Matovič teda na to, aby mohol niekoho odsudzovať a požadovať vysvetlenie, musí jednoznačne začať od seba. Pokiaľ vysvetlí svoje snahy podviesť štát a pokiaľ vysvetlí dôvody, pre ktoré obchodoval s údajným mafiánom, tak až vtedy môže komentovať ostatných.

Maroš Šefčovič – kto by mu vlastne bol vyrovnaným oponentom?

14.01.2019

Je to určite pre R. Mistríka rana, že jeho doterajší volebný program – porážka Smeru-SD vo voľbách, by sa kandidatúrou Šefčoviča s určitosťou skomplikoval. Niektorí komentátori to popisujú úplne presne, ak nie je práve čo kritizovať na Smere, opozícia je úplne bez obsahu a týka sa to aj jej kandidátov v jednotlivých voľbách. Myslíme si, že sa v Čaputovej [...]

Vadia vám ceny energií? Pýtajte sa Dzurindu, nie Fica

13.12.2018

Je veľmi dojemné, ako sa posledné dni médiá úporne snažili presvedčiť občana o tom, že akým veľkým škandálom je zvyšovanie cien energií. Áno, nie je to vôbec dobré a ani nám sa to nepáči, ale na rozdiel od tendenčných novinárov si vidíme aj poza špičku nosa a tvrdíme, že vinníkom je Dzurinda a jeho vláda, nie Fico, alebo Pellegrini. Keby sme žili [...]

Dobré hospodárenie a silný sociálny štát – aj taká je vláda Smeru

06.12.2018

Je to už taká všeobecná mantra, že politika funguje na základe schémy, v ktorej pravica šetrí a uťahuje opasky, zatiaľ čo ľavica rozdáva a míňa peniaze našetrené pravicou. Opak ukázala napríklad škandinávska skúsenosť. Sociálni demokrati dokázali zo Švédska vytvoriť životaschopnú krajinu, ktorá dbá na silný sociálny štát, ale aj na dobré ekonomické [...]

Russia Ukraine War

ONLINE: Spor s Izraelom eskaluje. Ukrajina si pre dovoz kradnutého obilia predvolala veľvyslanca

28.04.2026 07:42

Izraelský minister Saar na sieti X napísal, že „obvinenia nie sú dôkazom“ a diplomatické vzťahy by nemali byť vedené cez sociálne siete.

Trump, Karol

Kráľ verzus prezident. Čo vybaví Karol III. u Trumpa a dajú si obaja pozor na jazyk?

28.04.2026 07:19

Vraj mu žehlia aj šnúrky do topánok, ale teraz nastal čas, keď niečo musí vyhladiť britský kráľ Karol III.

Turbus, Kráľova studňa, Banská Bystrica

Netradičná jazda autobusom po horských hrebeňoch ponúka poriadnu dávku adrenalínu. Ide o slovenský unikát

28.04.2026 07:15

Trasa, ktorou sme išli, je na Slovensku jediná svojho druhu, no momentálne sa na vlastných tátošoch absolvovať neodporúča. Existuje však alternatíva – špeciálne upravený autobus.

Trump White House Correspondents Dinner

Navonok „skvelá práca“, ale v súkromí Vance spochybňuje Hegsetha. A pýta sa na rakety

28.04.2026 06:31

Poradcovia Vancea podľa magazínu uviedli, že obraz, ktorý o vojne vykresľuje Hegseth, bol natoľko pozitívny, až pôsobí zavádzajúco.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 132
Celková čítanosť: 831076x
Priemerná čítanosť článkov: 6296x

Autor blogu

Kategórie