Založ si blog

Pravda o pozadí protestov 

Organizátori pochodov Juraj Šeliga (spolupracovník KDH) a Karolína Farská (spolupracovníčka Martina Poliačika z Progresívneho Slovenska, predtým SaS) sa včera definitívne usvedčili, že protesty nie sú o návrate slušnosti a dôvery v štát, ale o zneužití dôvery ľudí na ich politické ciele. Včera večer po oznámení, že Fico podá demisiu, sa definitívne vyfarbili… zrazu už nejde o výmenu Kaliňáka a Fica (pôvodné požiadavky organizátorov), ale o predčasné voľby, ktoré by mohli SaS, OĽaNO, SME – rodina, Progresívne Slovensko a stranu Spolu Miroslava Beblavého dostať k moci.

Politické prepojenia týchto ľudí sú teraz bezpredmetné. Najpodstatnejšie je, že ihneď po splnení ich požiadaviek prevzali rétoriku opozičných strán a definitívne tak pochovali apolitický duch protestov. V rámci slušnosti, po ktorej tak volajú, by teda zajtra mali odložiť odznaky #All for Jan, podobizne zavraždených mladých ľudí a priznať, že protestujú za požiadavky opozície a s jasným politickým motívom.

Slovensko je zatiaľ stále parlamentnou demokraciou. Preto je vláda výsledkom demokratických volieb a schopnosti sa dohodnúť. Teda toho čo Sulík s Matovičom svojimi útokmi na ostatných, žiaľ, nedokázali, aj keď tú šancu mali. Je veľmi zvláštne až zarážajúce, že  jeden z organizátorov Juraj Šeliga, ktorý o sebe tvrdí, že je ústavný právnik, tieto základné princípy demokratického zriadenia nerešpektuje. V čase (5.marca 2018), keď ešte nikto netušil, že Fico ohlási demisiu poskytli organizátori nasledujúce vyhlásenie: „Dnes je zrejmé, že premiér Robert Fico a minister vnútra Robert Kaliňák neprezentujú hodnoty, za ktoré sa v piatok postavili tisíce ľudí na Slovensku a vo svete. Z tohto dôvodu pokračujeme v občianskych zhromaždeniach a vyzývame všetkých občanov, aby sa k nám pridali a vytrvali“. Doplnili tiež vyjadrenie, že požadujú „novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin“.

Dnes už je jasné, že Kaliňák a ani Fico v novej vláde, ktorú žiadali, nebudú. Napriek tomu slečna Farská 14.marca 2018 v diskusii s Monikou Tódovou z Denníku N uviedla: „Myslím, že 70 percent ľudí nechce mať Roberta Fica za premiéra, na čo on odpovedá , že on tam nebude, ale tí jeho ľudia tam stále zostávajú a preto tá rekonštrukcia nie je dostatočná, nespĺňa to našu požiadavku“. Vyzerá to teda tak, že samotní organizátori klamali ľuďom o tom, kvôli čomu majú ísť do ulíc.

Šeliga tiež uviedol, že desiatky tisíc ľudí ukázali, že je tu občiansky tlak verejnosti, ktorá žiada zmenu. Ak sa na to pozrieme exaktne, tak podľa údajov z oficiálnej stránky Štatistického úradu SR odovzdalo v parlamentných voľbách 2016 svoj hlas stranám súčasnej koalície 1 278 665 voličov  (vrátane strany Sieť). Opozícii odovzdalo svoj hlas (OĽaNo + SME Rodina + SaS) 776 029 voličov. Protestov sa podľa neoficiálnych odhadov zúčastnilo cca 80 – tisíc ľudí, čo je 10,3 % z celkového počtu opozičných voličov. A to aj s tými, ktorí volili koaličné strany, no odklonili sa od nich a prišli svoju nespokojnosť vyjadriť do ulíc.

Včera zverejnený prieskum paradoxne ukázal, že nie SaS, či OĽaNO dramaticky narástli, ako sa to snažia prezentovať, ale narástla Kotlebova strana. Preto je namieste otázka, či to nie je aj preto, že to čo organizátori a opozícia ponúka v prípade predčasných volieb, je iba výmena figúrok. Žiadna zmena, či vízia, len pokračovanie systému spojeného s kšeftami, korupciou, oligarchami a mafiou, ktorí si už odskúšali aj oni a ďalej „vylepšovali“ predovšetkým SMER-SD a SNS.

Veď súčasná opozícia to je aj Boris Kollár, mafián a kamarát mafiánov. Do parlamentu vytiahol mafiánsku milenku Petru Krištúfkovú (Deák, Dinič) a nie je pravda, že s mafiánmi iba vyrastal. Vyrastal s mafiánom Žaluďom. S Piťom, ktorý sedí v base a s ktorým sa rád fotil nevyrastal. Piťo bol totiž z úplne inej časti Bratislavy ako Kollár. Kandidátku SaS pre zmenu odobroval mafián Kočner. A v ničom nezaostáva ani Igor Matovič. Je to usvedčený daňový podvodník, ktorého manželka má na účte takmer 20 miliónov eur, ktoré pochádzajú z okrádania štátu na daniach aj zo špinavých peňazí, o ktoré okrádal Matovič zamestnancov svojho Regionpressu.

Odchod týchto politikov však organizátori nežiadajú. Možno im tí správni mafiáni pri protestoch proti mafii až tak nevadia. Isté je, že pokiaľ organizátori nepredstavia skutočnú alternatívu a šancu na zmenu celého tohto prehnitého systému na čele s oligarchickým SMERom-SD, SNS, bezcharakterným MOSTom-HÍD, podvodníckym Matovičom, mafiánskym Kollárom, raňajkujúcim Sulíkom, Štbáckym Galkom a extrémistickým Kotlebom, nemali by ľudí zbytočne hecovať a štvať národ proti sebe.

Nie preto, že zmenu netreba. Skôr by malo byť mementom pre organizátorov, že žiadať niečo bez akejkoľvek vízie a ponuky môže nahrávať extrémistom, ktorí majú vždy po ruke jednoduché riešenia.

Tak bude Hoľko odvolaný, alebo nie? Kauza systému na záznam činnosti operátorov smeruje k nemu.

11.09.2018

Opozícia prednedávnom na tlačovke Ľubomíra Galka požadovala vyvodenie zodpovednosti voči Jánovi Hoľkovi, generálnemu tajomníkovi ministerstva obrany (nominant SNS), ktorý mal mať blízko k viac »

Politický festival Pohoda je podporovaný Európskou komisiou

17.07.2018

Čo týmto Komisia sleduje? Na jednej strane Komisia od svojich komisárov vyžaduje, aby mali v sebe čo najviac nestrannosti a to najmä v zmysle nechávania svojej štátnej a politickej príslušnosti viac »

Hlavný organizátor Pohody Michal Kaščák má dve xenofóbne piesne

12.07.2018

Organizátor „slniečkárskeho“ festivalu Pohoda, Michal Kaščák, nie je až tak multi-kulti založený typ osobnosti. V minulosti totižto nahral dve skladby, ktoré majú jasný xenofóbny a nebojíme viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

tribunaludu

Pravda oslobodzuje

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 540890x
Priemerná čítanosť článkov: 4293x

Autor blogu

Kategórie