Založ si blog

Matovič a jeho „slušnosť“

Igor Matovič by pre svoju politickú kariéru urobil snáď čokoľvek. K tomuto záveru som prišiel po tom, čo to už niekoľkokrát svojim správaním úspešne dokázal. Je jedinečný, pretože takého bezchrbťáka sme ešte v politike nemali. Človek, ktorý nemá rešpekt absolútne k ničomu. Pravdepodobne psychicky narušený človek, to je Igor Matovič.

Keď prichádzal do politiky, naozaj na mňa pôsobil ako mladá krv. On sa naviac schovával za náboženské cítenie, za kresťanstvo – veď o tom to bolo ešte v časoch, keď boli len štyrmi kandidátmi na konci kandidátky SaS. Mimochodom, už len spojenie náboženstva a SaS je šialené.

Pre Igora Matoviča je normálne vypustiť do „éteru“ nejakú informáciu bez ohľadu na jej pravdivosť. Je pre neho normálne obviňovať ľudí bez dôkazov, ničiť im životy a to všetko len s jediným cieľom – uchopiť už konečne koryto a nalievať si z neho toľko, koľko sa len dá.

A áno, je to protislovensky naladený človek. Aj jeho reči majú za následok to, že mladí ľudia opovrhujú krajinou a odchádzajú inam. Jeho strana je pri tom jeden veľký omyl. Nemá žiadne ideologické ukotvenie a jej jediným poslaním je osočovať a deštrouvať.

Igor Matovič si zjavne uvedomil, že médiá dnes majú moc a to hlavne prvotná informácia, ktorá z nich vychádza. Pokiaľ teda Matovič niečo na svojej tlačovke povie, liberálne zvratky na štýl odznačikov allforjan sa toho hneď chytia a uverejnia to. To, že to nevie dokázať, sa už nikto nedozvie.

Ak však dáme šancu takýmto politikom manipulovať s nami, môže to skončiť veľmi zle.

Maroš Šefčovič – kto by mu vlastne bol vyrovnaným oponentom?

14.01.2019

Je to určite pre R. Mistríka rana, že jeho doterajší volebný program – porážka Smeru-SD vo voľbách, by sa kandidatúrou Šefčoviča s určitosťou skomplikoval. Niektorí komentátori to popisujú úplne presne, ak nie je práve čo kritizovať na Smere, opozícia je úplne bez obsahu a týka sa to aj jej kandidátov v jednotlivých voľbách. Myslíme si, že sa v Čaputovej [...]

Vadia vám ceny energií? Pýtajte sa Dzurindu, nie Fica

13.12.2018

Je veľmi dojemné, ako sa posledné dni médiá úporne snažili presvedčiť občana o tom, že akým veľkým škandálom je zvyšovanie cien energií. Áno, nie je to vôbec dobré a ani nám sa to nepáči, ale na rozdiel od tendenčných novinárov si vidíme aj poza špičku nosa a tvrdíme, že vinníkom je Dzurinda a jeho vláda, nie Fico, alebo Pellegrini. Keby sme žili [...]

Dobré hospodárenie a silný sociálny štát – aj taká je vláda Smeru

06.12.2018

Je to už taká všeobecná mantra, že politika funguje na základe schémy, v ktorej pravica šetrí a uťahuje opasky, zatiaľ čo ľavica rozdáva a míňa peniaze našetrené pravicou. Opak ukázala napríklad škandinávska skúsenosť. Sociálni demokrati dokázali zo Švédska vytvoriť životaschopnú krajinu, ktorá dbá na silný sociálny štát, ale aj na dobré ekonomické [...]

Dobytkár polícia

Exšéf PPA Partika zostáva vo väzbe, Kodada ide na slobodu

08.07.2020 17:10

Obaja sú obvinení z korupčných trestných činov v rámci akcie Dobytkár.

korčok

Bezpečnostné stratégie musia byť jasné a zrozumiteľné, avizujú Korčok a Naď

08.07.2020 16:15

Bezpečnostná stratégia musí podľa šéfa diplomacie predstavovať jednotný postoj k tomu, ako v súčasnosti vyzerá svet.

Robert Fico

Fico má parlamentnému výboru vysvetliť využívanie kaštieľa vo Vinosadoch

08.07.2020 15:30, aktualizované: 16:56

Ficovi hrozí sankcia vo výške dvanástich platov, pričom neexistuje možnosť zníženia sankcie.

baranek

Baránek o lustrovaní prednostov: Je tu priestor na vybavovanie si účtov

08.07.2020 15:30

Premiér Matovič predstavil svoje odpolitizovanie okresných úradov. Žiada ľudí, aby sa ku kandidátom vyjadrili na internete. Čo na to Ján Baránek?