Založ si blog

Drucker odstúpil, prečo? Deti na námestiach sú mimo realitu.

Včera minister vnútra Tomáš Drucker oznámil, že odstúpi zo svoje funkcie ministra vnútra. Hneď deň na to už prezident avizoval dočasné poverenie riadenia rezortu, ktorého sa zhostí premiér SR. Dôvody odchodu dnes už bývalého ministra sú však celkom nejasné a opozícia so svojimi médiami sa to opäť snažia využiť vo svoj prospech.

Občas mám pocit, že vládni činitelia na Slovensku nemôžu ani dýchať bez toho, aby to nevadilo niekomu z našej liberálnej a opozičnej party. Drucker skúsil, čo to dá, byť ministrom vnútra. No a jednoducho to nevyšlo podľa jeho predstáv a odišiel. Dôvodom mal byť fakt, že nemá v pláne odvolať prezidenta PZ Gašpara. Pravdepodobne to bol aj ten pravý dôvod a netreba za tým hľadať nič tajomné.

Čo ma však zaujíma oveľa viac, je celkový kontext. Pripadá mi to, že tu pomaly, ale isto, prichádza k terorizovaniu jednej skupiny druhou. Slušní Slováci z námestí sú netrpezliví a vôbec si neuvedomujú, za čo bojujú a čo žiadajú. Ten tlak z ich strany je síce veľmi výrazný, no zároveň je nezmyselný. Od ministra v jednom čase chceli zmenu voľby prezidenta PZ a zároveň odvolanie Tibora Gašpara.

Ak by minister aj mal v pláne prezidenta PZ odvolať, kto by sa stal novým, keď ešte nebol hotový nový model voľby? Veď sa spamätajte, detičky. A na tej novej schéme sa pracovalo a už boli k tomu vytvorené aj grafiky a nehovorte mi, že nie. Ono to chce ten model vytvoriť a zároveň presvedčiť ďalšie autority o jeho správnosti, no a až potom nastáva ten najdlhší proces: uvedenie do života. Teda vytvorenie danej komisie, zabezpečenie jej fungovania, jej naplnenie, pri čom o každom jednom členovi by sa určite taktiež viedli diskusie. Ak by minister prezidenta PZ odvolal ihneď, kto by ním bol, kým by toto všetko začalo fungovať? Veleskúsená Karolína Farská, alebo kto?

Takže, dievčatá a chlapci. Ja si uvedomujem, že ste ešte deti, ale rozmýšľať už musí aj človek vo vašom veku. Máte isté požiadavky, ale musí existovať aj šanca a reálna možnosť ich naplniť. Nedá sa všetko robiť zo dňa na deň a tento proces zmeny voľby prezidenta PZ je toho príkladom.

Maroš Šefčovič – kto by mu vlastne bol vyrovnaným oponentom?

14.01.2019

Je to určite pre R. Mistríka rana, že jeho doterajší volebný program – porážka Smeru-SD vo voľbách, by sa kandidatúrou Šefčoviča s určitosťou skomplikoval. Niektorí komentátori to popisujú úplne presne, ak nie je práve čo kritizovať na Smere, opozícia je úplne bez obsahu a týka sa to aj jej kandidátov v jednotlivých voľbách. Myslíme si, že sa v Čaputovej [...]

Vadia vám ceny energií? Pýtajte sa Dzurindu, nie Fica

13.12.2018

Je veľmi dojemné, ako sa posledné dni médiá úporne snažili presvedčiť občana o tom, že akým veľkým škandálom je zvyšovanie cien energií. Áno, nie je to vôbec dobré a ani nám sa to nepáči, ale na rozdiel od tendenčných novinárov si vidíme aj poza špičku nosa a tvrdíme, že vinníkom je Dzurinda a jeho vláda, nie Fico, alebo Pellegrini. Keby sme žili [...]

Dobré hospodárenie a silný sociálny štát – aj taká je vláda Smeru

06.12.2018

Je to už taká všeobecná mantra, že politika funguje na základe schémy, v ktorej pravica šetrí a uťahuje opasky, zatiaľ čo ľavica rozdáva a míňa peniaze našetrené pravicou. Opak ukázala napríklad škandinávska skúsenosť. Sociálni demokrati dokázali zo Švédska vytvoriť životaschopnú krajinu, ktorá dbá na silný sociálny štát, ale aj na dobré ekonomické [...]

Dobytkár polícia

Exšéf PPA Partika zostáva vo väzbe, Kodada ide na slobodu

08.07.2020 17:10

Obaja sú obvinení z korupčných trestných činov v rámci akcie Dobytkár.

korčok

Bezpečnostné stratégie musia byť jasné a zrozumiteľné, avizujú Korčok a Naď

08.07.2020 16:15

Bezpečnostná stratégia musí podľa šéfa diplomacie predstavovať jednotný postoj k tomu, ako v súčasnosti vyzerá svet.

Robert Fico

Fico má parlamentnému výboru vysvetliť využívanie kaštieľa vo Vinosadoch

08.07.2020 15:30, aktualizované: 16:56

Ficovi hrozí sankcia vo výške dvanástich platov, pričom neexistuje možnosť zníženia sankcie.

baranek

Baránek o lustrovaní prednostov: Je tu priestor na vybavovanie si účtov

08.07.2020 15:30

Premiér Matovič predstavil svoje odpolitizovanie okresných úradov. Žiada ľudí, aby sa ku kandidátom vyjadrili na internete. Čo na to Ján Baránek?