Založ si blog

Saková by mala od ľudí dostať šancu

Nikto nie je naplno bezúhonný a nikto nemá právo súdiť ľudí bez toho, aby poznal ich pozadie. Denisa Saková má byť novou ministerkou vnútra, nominovala ju strana, ktorá v demokratických voľbách získala najvyšší počet voličských hlasov, no a v neposlednom rade, Denisa Saková je človek – teda nič dokonalé, rovnako tak ako každý z nás.

Vrátim sa najmä k tomu Smeru. V posledných dňoch sme boli svedkami reálnych snáh partičky stredoškolských študentov a mladých ľudí diktovať strane s mandátom od bezmála 30% voličov, že koho by mala navrhnúť na rezort vnútra. O málinko neskôr prišla ešte nezmyselnejšia myšlienka. Študenti začali hovoriť o tom, že rezort by vôbec nemal patriť pod Smer. Neviem kde na to ten mimovládkami obkolesený chlapček Šeliga chodí, ale pár tisíc ľudí z ulice predsa nemôže diktovať, že kto by mal byť ministrom a kto by ho mal navrhnúť.

Druhá vec, Denisa Saková. Prepáčte, ale ideme hrať teraz hru, že hocikto, kto niečo niekedy robil s Kaliňákom, je teraz dokonca života ako keby jeho kópiou? Veď takýto postoj je dosť vrcholne trápny. A najviac ma mrzí, že človek na tak dôležitej pozícii, akou prezident SR je, je s vami v jednej hre. Pri Denise Sakovej síce vyjadril nesúhlas, ale podal stanovisko hodné prezidenta. Ale pri Rážovi? On reálne nevymenoval Ráža ministrom vnútra za to, že má s Kaliňákom fotku. Ja viem, že ľudia radi preháňajú, ale všetko má svoje medze. To si teda myslím, že Sulík s jeho pekným videjkom s Kočnerom, alebo Kollár so svojimi fotkami s mafiánmi 90. rokov, by pri rovnakom metri nemohli byť vymenovaní, Sulík za premiéra už vôbec.

Dajme teda novej ministerke šancu. Či pracovala s Kaliňákom, v tomto momente vôbec nemusí byť podstatné. Viete, človeka zaujímajúceho sa o vnútro v prvom rade zaujíma, či má dostatočné odborné predpoklady na rezort, ktorý si ich vyslovene vyžaduje. To, že kto s kým má fotku, kto s kým pracoval, kto sa s kým pozná, je pre každého, do rezortu vyznajúceho sa človeka, druhoradé. Prvoradý je jej výkon ako ministerky. Okrem toho by nás malo tešiť, že do vlády zasadne ďalšia, verím, že schopná žena.

Maroš Šefčovič – kto by mu vlastne bol vyrovnaným oponentom?

14.01.2019

Je to určite pre R. Mistríka rana, že jeho doterajší volebný program – porážka Smeru-SD vo voľbách, by sa kandidatúrou Šefčoviča s určitosťou skomplikoval. Niektorí komentátori to popisujú úplne presne, ak nie je práve čo kritizovať na Smere, opozícia je úplne bez obsahu a týka sa to aj jej kandidátov v jednotlivých voľbách. Myslíme si, že sa v Čaputovej [...]

Vadia vám ceny energií? Pýtajte sa Dzurindu, nie Fica

13.12.2018

Je veľmi dojemné, ako sa posledné dni médiá úporne snažili presvedčiť občana o tom, že akým veľkým škandálom je zvyšovanie cien energií. Áno, nie je to vôbec dobré a ani nám sa to nepáči, ale na rozdiel od tendenčných novinárov si vidíme aj poza špičku nosa a tvrdíme, že vinníkom je Dzurinda a jeho vláda, nie Fico, alebo Pellegrini. Keby sme žili [...]

Dobré hospodárenie a silný sociálny štát – aj taká je vláda Smeru

06.12.2018

Je to už taká všeobecná mantra, že politika funguje na základe schémy, v ktorej pravica šetrí a uťahuje opasky, zatiaľ čo ľavica rozdáva a míňa peniaze našetrené pravicou. Opak ukázala napríklad škandinávska skúsenosť. Sociálni demokrati dokázali zo Švédska vytvoriť životaschopnú krajinu, ktorá dbá na silný sociálny štát, ale aj na dobré ekonomické [...]

Dobytkár polícia

Exšéf PPA Partika zostáva vo väzbe, Kodada ide na slobodu

08.07.2020 17:10

Obaja sú obvinení z korupčných trestných činov v rámci akcie Dobytkár.

korčok

Bezpečnostné stratégie musia byť jasné a zrozumiteľné, avizujú Korčok a Naď

08.07.2020 16:15

Bezpečnostná stratégia musí podľa šéfa diplomacie predstavovať jednotný postoj k tomu, ako v súčasnosti vyzerá svet.

Robert Fico

Fico má parlamentnému výboru vysvetliť využívanie kaštieľa vo Vinosadoch

08.07.2020 15:30, aktualizované: 16:56

Ficovi hrozí sankcia vo výške dvanástich platov, pričom neexistuje možnosť zníženia sankcie.

baranek

Baránek o lustrovaní prednostov: Je tu priestor na vybavovanie si účtov

08.07.2020 15:30

Premiér Matovič predstavil svoje odpolitizovanie okresných úradov. Žiada ľudí, aby sa ku kandidátom vyjadrili na internete. Čo na to Ján Baránek?